Gå til sidens hovedinnhold

Valgt av bystyret torsdag: Disse skal sitte i de politiske utvalgene i Fredrikstad i de neste fire årene

Artikkelen er over 1 år gammel

I tillegg til å velge ordfører, varaordfører og formannskap har bystyret valgt medlemmer til en rekke politiske utvalg for de neste fire årene. Her er navnene på medlemmene, og ledere og nestledere, i utvalgene.

For abonnenter

Disse er medlemmer av kontrollutvalget som har fem medlemmer:

Leder: Rita Holberg (H) og nestleder: John Fredrik Olsen (Ap)

Medlemmene er: John Fredrik Olsen, Ap, Henning Aall, MDG, Rita Holberg, Høyre, Anita Skogseth Bjørneby, Frp og Per Lebesby, KrF.

Disse sitter i planutvalget, som har 11 medlemmer:

Leder er Atle Ottesen, Ap og nestleder Ida Iren Julsen, MDG.

Medlemmene er: Atle Ottesen, Ap, Tina Bergstrøm, Ap, Ole Haabeth, Ap, Lisbeth Sandbæk, Ap, Inger Lise Sandvik, Rødt, Hans Ek, Sp, Inger Christine Mulvad Apenes, Høyre, Henriette Celine Støa Gaustad, Høyre, Arvid Vestvik, Frp, Ole Johan Helås Lakselv, Frp og Ida Irene Julsen, MDG.

Disse sitter i oppvekstutvalget, som har ni medlemmer:


Leder er Victor Kristiansen, Ap og nestleder Silje Louise Jarild Waters (SV).

Medlemmene er: Victor Kristiansen, Ap, Hilde Sandmæl, Ap, Mohamed Amaleti Abdi, Ap, Laila-Brith Josefsen, Rødt, Silje Louise Jarild Waters, SV, Jorulf Laabak, Høyre, Aleksander Høymyr Abelsen, Høyre, Bianca Klara Skoglie Lal, Frp og Gunhild Vigdisdatter, MDG.

Disse sitter i helse- og velferdsutvalget som har ni medlemmer:

Leder er Helene Saloua Apenes Matri, Ap og nestleder er Hannah Berg, Rødt.

Medlemmene er: Helene Saloua Apenes Matri, Ap, Mohamed Saleban Warsame, Ap, Anne Marit Godal, Ap, Rune Fredriksen, Ap, Hannah Berg, Rødt, Arne Kim Sekkelsten, Høyre, Marianne Kristiansen, Pensjonistpartiet, Eva Kristin Andersen, Frp og Christian Strømnes, MDG.

Disse sitter i kultur- og miljøutvalget som har ni medlemmer:


Leder er Erik Skauen, MDG og nestleder Kari Agerup, Ap.

Medlemmene er: Kari Agerup, Ap, Simon Appelberg Laabak, Ap, Guro Havrevold, Ap, Mohodin Omar Abdi, Ap, Aase Merete Westlie, Bymiljølista, Knut Thomas Hareide-Larsen, Høyre, Kolbjørn Westberg, KrF, Anita Johanne Vik, Frp og Erik Skauen, MDG.

Disse sitter i teknisk utvalg som har ni medlemmer:

Leder er Elin Johanne Tvete og nestleder er Vidar Schei, Ap

Medlemmene er Vidar Schei, Ap, Mona Mathisen, Ap, Nils Are Magerøy, Ap, Hanne Enger Ellingsen, Ap, Elin Johanne Tvete, Sp, Eivind André Leister, Høyre, Gretha Thuen, Høyre, Eddie Gjerløw, Frp og Trond Løvereide, MDG.

Disse sitter i administrasjonsutvalget, 7 av 10 medlemmer velges av bystyret:


Leder er Malin Krå Simonsen (Ap) og nestleder: Silje Louise Jarild Waters (SV)-

De sju medlemmene som er valgt av bystyret er: Malin Krå Simonsen, Ap, Haji Hussain, Ap, Victor Kristiansen, Ap, Silje Louise Jarild Waters, SV, Truls Velgaard, Høyre, Anne Marte Frestad Andersen, Høyre og Eddie Gjerløw, Frp.

Disse sitter i primærnæringsutvalget, som har fem medlemmer:

Leder er Regine Kim Lervik (Ap) og nestleder Jonas Markus Qvale (BYM)

Medlemmene er: Regine Kim Lervik, Ap, Jonas Markus Qvale, Bymiljølista, Line Thorsø Mohr, Sp og Tore Henrik Meberg Hansen, Høyre og Trond Svandal, Venstre.

Disse sitter i Frevar-styret, fem av sju representanter velges av bystyret:

Leder: Hege Dubec, (Ap) og nestleder Ida Irene Julsen (MDG).

De fem medlemmene som velges av bystyret er: Hege Dubec, Ap, Dana Ghazi, Ap, Ida Irene Julsen, MDG, Tor Prøitz, Høyre og Leif W. Eriksen, Frp.

FB har tidligere omtalt hvem som kommer til å sitte i formannskapet.

Kommentarer til denne saken