God tid i bløtt terreng

Andreas Grøgaard vant Fredrikstad Maraton.

Andreas Grøgaard vant Fredrikstad Maraton. Foto:

Av
Artikkelen er over 4 år gammel

Andreas Grøgaard vant Fredrikstad Maraton på tiden 02.42.05.

DEL

– Det var tøft, men veldig morsomt. Det er en fin trasé, sier Andreas Grøgaard.

Han kom først i mål på Fredrikstad Maraton og var fornøyd med løpet.

– Jeg hadde ingen ambisjoner med la meg i et tempo som bør tilsi to timer og 45 minutter. Tiden ble tre minutter raskere enn det, så det er bra, sier han videre.

Han synes løypa var fin, og spesielt variasjonen mellom asfalt og terreng.

– Det er en fantastisk deilig start på løpet med syv kilometer på flatmark. Også er det fint med variasjonen man får ved å løpe i marka siste del av runden, forklarer han.

Det var første gang han deltok på løpet, men han kommer gjerne igjen.

– Jeg tror både jeg og en kamerat av meg kommer til å løpe her neste, avslutter han.

Det var 114 startende i årets Fredrikstad Maraton, som er det 14. i rekken. 

Anette Hauge ble beste kvinne på tiden 03.25.11. 

Fredrikstad Maraton klassevis resultatliste:

Maraton
K 17-29
1)Anette Hauge, , 03:25:11, 2)Katrine Mo, ASKER TREKKHUNDKLUBB, 04:07:17, 3)Jenny Margrethe Dugstad, OUS BIL, 04:15:09, 4)Beathe Bakken, , 04:17:57, 
K 30-39
1)Hilde Ackenhausen, SPIRIDON LLL/COOP NORGE HANDEL, 03:28:50, 2)Therese Falk, ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB, 03:35:54, 3)Mona Johansen, COWI BIL, 03:54:03, 4)Birgitte Brandt, , 04:26:43, 5)Vilde Nicoline Kvam Ustad, TØNSBERG TRIATHLONKLUBB, 04:54:14, 
K 40-44
1)Åse Pauline Hager, TINE, 03:59:40, 2)Titina Bakken, ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB, 04:41:10, 
K 45-49
1)Marit Tørstad, SK RYE, 03:55:29, 2)Sølvi Hjelmeland Stensli, ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB, 04:04:59, 
K 50-54
1)Liv B. Jegteberg Lystad, DRØBAK FROGN IL SYKKEL, 04:06:25, 
K 55-59
1)Lise Lithun, GTI, 03:58:46, 
M 17-29
1)Andreas Grøgaard, ANDREAS GRØGAARD, 02:42:05, 2)Magnar Wium, IDD SPORTSKLUBB, 03:11:04, 3)Niels Sagberg, DNO BIL, 03:18:51, 4)Eirik Berget, BLODSMAK SPORTSKLUBB, 03:26:44, 5)Sigurd Jakola Øyen, , 03:56:00, 6)Christian Dahle, TEAM FIH, 04:13:54, 7)Morten Opdal, TEAM FIH, 04:25:40, 8)Halvard Bastiansen, SLEIPNER MOTOR AS, 04:47:54, 9)Martin Rikstad, TEAM FIH, 05:05:59, 
M 30-39
1)Kim Olsen, FREDRIKSTAD IF, 03:05:48, 2)Gleb Greben, OKK, 03:06:31, 3)Trygve Lorentzen, ABC STARTSIDEN, 03:11:49, 4)Ketil Strand, TØNSBERG TRIATHLON, 03:14:23, 5)Stein Henrik Olaussen, , 03:25:11, 6)Frode Kraugerud, RAKKESTAD, 03:26:10, 7)Ruben Røsler, , 03:33:52, 8)Tor-Henrik Solbakken, , 03:36:35, 9)Heine Magnussen, FREDRIKSTAD TRIATLONKLUBB, 03:37:53, 10)Roar Sandem, DRIV IL, 03:38:08, 11)Lars Hox, KONGSTEN IF, 03:48:54, 12)Truls Gran, VALEKRO JAKT & COCKTAIL, 03:49:47, 13)Stian Løkken, MOSSJONISTENE / ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB, 03:51:04, 14)Halvor Been, RYGGEJOGGEN, 03:54:57, 15)Per Nielsen, COWI BIL, 03:56:33, 16)Espen Skaufel, , 03:57:20, 17)Ren Dussander, , 03:59:44, 18)Thomas Brenni, , 03:59:46, 19)Daniel Lawton, , 04:08:48, 20)Glen Roger Rønning, , 04:18:49, 21)Stian Rønning, TOTEN-KRANKEN CK, 04:21:51, 22)Bjørn Arild Martinsen, KONGSTEN IF, 04:27:28, 23)Frank Robert Hansen, NO TEAM, 04:36:47, 24)Per Øyvind Weydahl, COOP FAGHANDEL, 06:14:37, 
M 40-44
1)Kjetil Engelstad, RINGERIKE BRANN OG REDNING, 03:06:22, 2)Tore Mortensen, JUSTERVESENET BIL, 03:20:11, 3)Øyvind Haug, MOSS CK, 03:20:35, 4)Tor Christian Pinås, , 03:24:15, 5)Frode Alne Bolin, MOSS SKIKLUBB, 03:34:22, 6)Bjørn Johannessen, HALDEN IL, 03:39:52, 7)Per Ove W Nordli, OPIL, 03:54:01, 8)Edvard Christian Dahl, VESTRE AKER SKIKLUB, 04:09:06, 9)Kristian Walbom, MOSS SKIKLUBB, 04:09:17, 10)Odd Idar Gulbrandsen, KONDIS, 04:22:04, 11)Gregor Gucwa, , 04:59:08, 
M 45-49
1)Kristian Qvenild, RAUMYRVEIEN SPRINGERS, 02:54:15, 2)Gisle Johnsen, SKAGERRAK SK, 03:01:27, 3)Terje Lyngstad, JØLSTER IL, 03:22:57, 4)Erling Marthinsen, TEAM ØVERSKAUEN, 03:23:37, 5)Ole Arne Eiksund, SK VIDAR, 03:24:21, 6)Per Morten Rennan, DNB, 03:25:47, 7)Terje Ørås, FREDRIKSTAD TRIATLONKLUBB, 03:27:13, 8)Per Olav Tveit, MOSS SKIKLUBB, 03:27:15, 9)Sten Oluf Horn, TEAM ØVERSKAUEN, 03:33:39, 10)Fred Morgan Larsen, SARPSBORG ROKLUBB, 03:37:57, 11)Arne Chr Folmer, IDD SK, 03:39:51, 12)Ole Christian Lier, FREDRIKSTAD IF, 03:51:11, 13)Erik Wennemo, , 03:57:11, 14)Tor Inge Stokke, BÆRUM KOMMUNE, DATAKAMERATENE, 04:02:22, 15)Kåre Finstad Lona, SK RYE, 04:31:48, 16)Hans Olav Stensli, ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB, 04:47:54, 17)Anders Tronstad, SARPSBORG SYKELKLUBB, 04:51:12, 
M 50-54
1)Ross Wakelin, NARVIK I.L., 03:13:19, 2)Tom B Mikalsen, MOSS CK, 03:16:56, 3)Geir S Olsvold, , 03:23:20, 4)Anders Forsmo, CK JARLSBERG, 03:26:51, 5)Trond Nilsen, FIF, 03:27:16, 6)Odd Gunnar Tveit, BIRKENES IL, 03:29:32, 7)Birger Mo, ASKER TREKKHUNDKLUBB, 03:30:20, 8)Terje Svensson, FREDRIKSTAD IF, 03:53:51, 9)Kjetil Skogsholm, ÅSGÅRDSTRAND SEILFORENING, 04:03:12, 10)Erlend Leganger, , 04:06:30, 11)Michael Baker, STATEN VEGVESEN, 04:39:07, 12)Hans Nyberg, ALE90IK, 05:12:36, 
M 55-59
1)John Grimsby, SIGNO, 03:16:48, 2)Bjørn Kåre Gjerde, IL I BUL, 03:26:54, 3)Tom Sognlien, FIF, 03:33:16, 4)Steve Collier, ATOMEN HALDEN BIL, 03:34:00, 5)Sjur Tømte, FREDRIKSTAD IF, 03:40:54, 6)Ole Guttulsrød, RYGGEJOGGEN, 03:56:51, 7)Sigurd Lima, GJESDAL IL, 03:58:46, 8)Terje Hansen, FREDRIKSTAD IF, 04:03:49, 9)Vidar Blåfjelldal, STATOIL B.I.L, 04:19:20, 10)Lars Try, TVEDESTRAND T & IF, 06:23:17, 
M 60-64
1)Erik Nossum, ROMERIKE ULTRALØPEKLUBB, 03:43:41, 2)Øivind Øiseth, OSLO IDRETTSLAG, 03:44:23, 3)Inge Asbjørn Haugen, HORNINDAL IL, 03:45:48, 4)Steinar Angelskår, FREDRIKSTAD IF, 04:07:02, 5)Jörgen Nilsson, VI SOM SPRINGER, 04:31:52, 6)Birger Weydahl, DRØBAK MARATONKLUBB, 06:14:35, 
M 65-69
1)Svein Oskar Jansen, FREDRIKSTAD IF, 04:55:16, 2)Bård Rødde, LÅNKE IL, 05:08:01, 3)Øistein Ackenhausen, SPIRIDON, 06:16:54, 
M 70-74
1)Jarle Hammer, NITTEDAL I.L., 04:55:08
Send inn tekst og bilder «

Fortell nyheter om deg selv, din idrettsklubb/forening osv., både på nett og i papir

Artikkeltags