- Med store og små regner vi med at 200 deltok. Når det er flere sammen, som for eksempel en familie, henter ikke alle sammen alltid ut hvert sitt kart, forteller FSKs Nanna Aaby.
Løypa gikk fra skianlegget og opp til Skihytta, og underveis kunne deltagerne prøve seg på noen svært enkle orienteringsposter.
Blant disse var tre generasjoner Bjørnebekk. Thea på fem år, pappa Fredrik og Fredriks foreldre Einar og Karin.
Marka-seier som smakte
- Jeg bor i Sarpsborg, og mine foreldre i Moss, men vi synes det er fint her i Fredrikstadmarka. At det passet med Høstpostjakt er litt tilfeldig, fortalte Fredrik på vei til Skihytta.
Underveis var også 8-åringene Annika Thuve og Alva Tukkensæter. Begge er med i FSKs barnegruppe, og tok med seg postene på vei til Skihytta for å ”jobbe” dugnad. Der var allerede Alvas foreldre i gang med den årlige hyttedugnaden.