Klokken 13.01 fikk nødetatene melding om en trafikkulykke hvor to biler var involvert.

Ifølge innsatsleder på stedet, skal den ene bilen ha kommet fra Ørmen, mens den andre har kommet fra Veum.

– Det var totalt tre personer om bord i disse bilene, og de er alle fraktet til sykehuset, forteller innsatsleder Aina Mykland på stedet.

Skadeomfanget er foreløpig ikke avklart, men ifølge Mykland skal personen i den ene bilen ha blitt hardere rammet enn de to i den andre.

To lettere skadet, én moderat/lettere skadet

Pressevakt ved Sykehuset Østfold, Anne Grete Melkerud, opplyser søndag ettermiddag at to av de tre er lettere skadet. – Den tredje har pådratt seg lettere til moderate skader i ulykken, fremholder Melkerud.

Politiet mistenker at sjåføren av den ene bilen ikke har overholdt vikeplikten på stedet, og denne har fått sitt førerkort rutinemessig beslaglagt.

E-verket er også på plass på stedet, da bilene rev ned strømmaster som en følge av ulykken.