Nå sier han opp som rektor

Jens Nicolaisen sier opp jobben som rektor ved Frederik II vgs. Foto: Foto: Geir A. Carlsson
Jens Nicolaisen, som de siste 20 årene har vært rektor ved Frederik II videregående skole i Fredrikstad, sa tirsdag opp jobben ved skolen. – 20 år holder, sier han.
Nicolaisen skrev dette på sin Facebook-side onsdag:
«Her kommer historien om en god arbeidsgiver: Østfold fylkeskommunes kloke politikere fattet i sin tid et vedtak som gir rektorer som har stått i stillingen i over ti år, og som har rundet 60, mulighet til å gå over i en seniorrådgiver-stilling. På den måten kan arbeidsgiver dra nytte av kompetanse og erfaring, samtidig som slitne rektorer kan bidra i en del år til. Den glimrende muligheten benytter jeg meg av nå.», skrev han på Facebook.
Nicolaisen sier selv at han regner med å sitte som rektor frem til sommeren.
– Det ligger ikke noe dramatikk bak dette. Jeg begynner å bli en gammel mann, og 20 år i en slik stilling er nok, sier han.
– Du trenger noe nytt?
– Ja, man blir litt sliten av å sitte i en slik stilling i så mange år. Nå gleder jeg meg til å gjøre noe nytt, sier han.
Kommentarer til denne saken