Har snakket ut

Har snakket ut: Johan Skinnars og Stjernen-trener Magnus Sundquist har pratet ut. Begge gleder seg til søndagens kamp mot Lillehammer.

Kjøp bilde

– Tålmodigheten tok slutt

Magnus Sundquist sendte Johan Skinnars ned i 4. rekken mot Lørenskog. – Jeg er ikke redd for å gjøre det samme igjen.

Annonse
NY MATCH

NY MATCH: Stjernen-trener Magnus Sundquist ser frem til søndagens møte med Lillehammer. Han tror Tor Nilsens gutter kommer til Fredrikstad med respekt for Stjernen. (Arkivfoto: Trond Thorvaldsen)

Kjøp bilde

F-b.no på Facebook og Twitter



Annonse

Følg Stjernens kamp mot Lillehammer her.

 

Det sier Stjernen-treneren som ikke legger skjul på at han var misfornøyd med enkelte av spillerne i torsdagens tap mot Lørenskog.

– Det var rett og slett en markering fra min side. Er du ikke god nok må det få konsekvenser uansett hva slags navn du har på drakten. Jeg gjør ikke slikt i hver eneste kamp, men nå var tålmodigheten over, forklarer Sundquist.

Les også: Stjernen sløste bort sjansene

Se bilder fra forrige hjemmekamp her

Benket kapteinen

I tillegg til å sende mannen med gullhjelmen ned i 4. rekken, besluttet Sundquist å benke kaptein Henrik Blomqvist i 3. periode.

– Begge er tilbake søndag. Vi har pratet sammen(fredag) og begge forstår min avgjørelse, sier Stjernen-treneren til Fredriksstad Blad.

Les også: Her er en tabell hvor Stjernen er på topp

Forberedelsene har startet

Søndag kommer Lillehammer på besøk til Stjernehallen – et lag Stjernen har slått tre ganger tidligere i sesongen.
– Jeg tror Lillehammer har respekt for oss, sier Sundquist.

Tross tapet mot Lørenskog torsdag var han tidvis fornøyd med hva han fikk se av egne elever.

– Vi kunne fort fått poeng. Det var mye bra, men samtidig blir vi straffet for feilene vi gjør. Vi må jobbe knallhardt i tiden som kommer med å begrense feilene våre.

– Hvordan gjør man det?
– Repetering, repetering og repetering. Det er eneste medisin. Vi er absolutt på rett vei, sier Stjernen-treneren.

To konkrete tilbud

Tidligere denne uken ble det kjent at Stjernen-treneren har takket nei til tilbud om trenerjobber i Danmark.

– Det har vært to konkrete henvendelser, sier Sundquist som takket nei til begge.

Svensken har kontrakt med Stjernen ut neste sesong, og har i tillegg en opsjon som gjør det mulig å forlenge – dersom begge parter ønsker.

– Jeg trives utmerket i Stjernen og Fredrikstad. Jeg ser at laget har en positiv progresjon og nå har vi alle blikket rettet mot sluttspillet, sier Sundquist.

Tollefsen får sjansen

Han røper at Didrik Tollefsen vil få sjansen i morgen.

– Didrik har vært veldig god på 1. divisjonslaget vårt. Han har i flere kamper vært banens klart beste, og da er man klar til å ta steget opp, avslutter Stjernen-treneren.

 

Kommentarer på f-b.no

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: