Poengstraff til Stjernen
Styret i NIHF har i dag behandlet Klubblisensutvalgets innstilling med hensyn til økonomien i Comet, Furuset og Stjernen.
F-b.no på Facebook og Twitter
De får alle poengstraff, melder hockey.no.
Stjernen får den strengeste straffen av de tre og blir trukket med 15 poeng i årets Get-liga.
Comet og Furuset trekkes ti poeng hver.
Sanksjonene er ilagt med hjemmel i Klubblisensreglementets §8.2, videre NIFs lov §11-1, melder samme kilde.
LES MER OM STJERNEN HER!
Sanksjonene kan ankes til NIHFs appellutvalg.
Styret har valgt å behandle sakene på grunnlag av den dokumentasjon som foreligger, og på klubblisensutvalgets vurdering av denne, melder hockey.no Forhold som fremkommer etter dette vil måtte tas i betraktning ved behandling av søknad om lisens for kommende sesong.
For alle tre klubbers vedkommende gjelder at
Rapportering har vært sen og mangelfull også etter flere oppfølgingsrunder.
Dokumentasjonen som ble lagt frem som grunnlag for opprinnelig lisensbehandling viser seg ikke å ha vært fullstendig.
Det knytter seg stadig usikkerhet til de foreliggende tall.
Det er generelt utvist mangel på økonomisk styring.
Hva Stjernen angår er budsjettet for perioden 1.1. - 30.4 gjort opp med ytterligere underskudd. De peker også på at de tiltak som er gjennomført ikke er har hatt tilstrekkelig virkning til at det vil bedre klubbens egenkapital, ifølge hockey.no.
De skriver videre i sin begrunnelse at Comet og Furuset har iverksatt tiltak som gjør at de kan gjennomføre resten av sesongen uten at klubbenes egenkapital påvirkes ytterligere i negativ retning.
