KAMP: Norges Marius Holtet mot Frankrikes Vincent Bachet i torsdagens ishockeylandskamp i Lørenskoghallen.
Kjøp bildeNorge straffet Frankrike til slutt
Pål Grotnes satt på tribunen da Patrick Thoresen og de norske ishockeygutta spilte mot Frankrike torsdag. Det ble bare 1-1 i ordinær tid.
Dette er det videre kampprogrammet i turneringen på hjemmebane:
- Fredag: Frankrike – Danmark, Norge – Latvia.
- Lørdag: Latvia – Frankrike, Norge – Danmark.
F-b.no på Facebook og Twitter
Norge vant så straffeslagkonkurransen med 2-1. Russland-proffen Thoresen scoret en perle der.
Han var tilbake i landslagsdrakt for første gang på lenge. Han spilte ikke VM i fjor. Da prioriterte han fri med familien etter en lang sesong i KHL.
– Det var veldig moro å være tilbake. Vi dominerte kampen, men var ikke gode nok i overtall, sa Thoresen til TV 2.
Norge vant skuddstatistikken soleklart (54-25) og spilte også mye i overtall, uten å lykkes før etter 44 minutter. Lars Erik Spets scoret etter keeperretur i spill fem mot fire.
Kort etter utlignet Frankrike og Damien Fleury etter slurv av Norge i midtsonen.
Utslått dommer
Mot slutten av kampen kom den danske dommeren Jacob Grumsen i fokus. Han ble taklet av en intetanende franskmann og ble liggende på isen i to-tre minutter. Men Grumsen kom seg på beina igjen og fullførte kampen.
Turneringen er del av oppkjøringen mot VM i mai. Der havnet Norge i gruppe med Russland, Sverige, Tsjekkia, Tyskland, Latvia, Danmark og Italia.
Åpningskampen går i Stockholm mot svenskene 4. mai. (©NTB)