Lund ordnet norsk seier i EM-kval for kvinner

De norske fotballkvinnene tok en viktig 1-0-seier over Belgia i EM-kvalifiseringen onsdag.

Annonse

F-b.no på Facebook og Twitter



Annonse

Marita Skammelsrud Lund ble matchvinner i annen omgang med sin fulltreffer etter 67 minutter.

Landslagssjef Eli Landsem slet med å få på plass en slagkraftig startellever foran den viktige EM-kvalifiseringskampen etter at flere av de faste spillerne var blitt slått ut av et kraftig mageonde.

– Jeg har måttet forandre på lagoppstillingen tre ganger i løpet av dagen. Nå håper jeg resten holder seg friske fram til kampstart, sa hun til fotball.no onsdag ettermiddag.

Tre av spillerne som startet på benken ankom Belgia sent etter å ha spilt på U23-landslaget i Bergen tirsdag.
De norske kvinnene kom skjevt ut i sin EM-kvalifisering etter 1-3-tapet for Island. Norge kom tilbake da de utklasset Ungarn med 6-0 og etter 1-0 over Belgia tross sykdomsproblemer er Landsems utvalgte på skinner igjen. Laget har inntatt annenplassen i gruppen bak ledende Island. Norge avslutter kvalifiseringen mot Island i september neste år. (©NTB)

 

Kommentarer på f-b.no

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: