Joachim Aardalen i Madrid: Joachim Aardalen feiret bronsemedalje i sentrum av Madrid søndag kveld der han sammen med hundretusener av spanjoler håpet på spansk gull i fotball-VM.
Kjøp bildeFeiret bronse - håper på spansk gull
Joachim Aardalen brøt seg til en bronse i Madrid Grand Prix under sitt come-back etter en skade. Medaljen feiret han sammen med hundretusener av spanjoler på Madrids gater.
Joachim Aardalen i Madrid: Joachim Aardalen feiret bronsemedalje i sentrum av Madrid søndag kveld der han sammen med hundretusener av spanjoler håpet på spansk gull i fotball-VM.
Kjøp bildeF-b.no på Facebook og Twitter
Voldsomt revansjesugen etter å ha gått på et knepent tap for en armener, var det en finsk bryter som fikk lide under Aardalen grep i søndagens bronsefinal under Madrid Grand Prix.
Det sto 1–1 etter to omganger, da Aardalen måtte ta frem superkreftene for å få en avgjørelse.
Se stort bildegalleri: Det koker før VM-finalen
– Den finske motstanderen var passiv, så jeg bestemte meg for å øke tempoet. Jeg var veldig giret før jeg gikk ut på matta foran den siste omgangen, forteller Joakim.
Mangler matchtrening
Han vant den avgjørende omgangen 5–0 og kunne deretter hente bronsemedaljen.
– Fornøyd?
– Jeg er aldri fornøyd når jeg går på et tap under et stevne, men jeg fikk uansett svar på at kroppen fungerer, sier han.
– Det eneste jeg mangler på toppformen er matchtrening, legger 24-åringen til. Han gikk seirende ut av tre matcher på spansk jord.
Se stort bildegalleri: Det koker før VM-finalen
Bronsemedaljen ble behørig feiret på Madrids gater søndag kveld, der Aardalen sammen med hundretusener, om ikke millioner, av spanjoler samlet seg under kveldens finale i fotball-VM for å heie Spania frem til gull.