BLIR MØRKT

BLIR MØRKT: Hvaler kommune tar gatelyset for å spare penger. (Arkivfoto: John Johansen)

Kjøp bilde

Her stenger Hvaler kommune lyset

Hvaler kommune mørklegger store boligområder, mens andre får beholde lyset en stund til.

Annonse
Annonse

De berørte områdene er inntil videre:

2.  byggetrinn i Prestegårdsskogen, Kirkeøy

Olasvingen, Asmaløy

Tømmerholtet, Asmaløy

Nordre del av Stormmusbrinken, Vesterøy

Betaler lyset selv

Strekningen Hauge – Utgårdskilen,Vesterøy, skulle også vært mørklagt,men her har altså velforeningen tatt på seg å dekke strømregningen for å beholde lyset.
På sine nettsider forklarer kommunen hvorfor ikke alle gatelys blir slukket:

Innsparingstiltaket ble startet opp torsdag 26. januar i de områder der gatelyset kan stenges med bryter. Gatelysene som ikke kan slukkes med bryter, må slukkes ved at lyspunktene frakobles strømnettet. Dette vil ta lengre tid siden kommunen ikke selv kan utføre denne del av arbeidet.

Dette ble vedtaket

I Utvalg for miljø og teknikk (UMT) ble det vedtatt at det skal spares 200.000 kr på gatebelysning i kommunen. Det betyr at gatebelysningen opphører mange steder.

 

Kommentarer på f-b.no

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: