Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Vil bygge nytt hotell

Arvid Ryen (til venstre) og Terje Høili.

Arvid Ryen (til venstre) og Terje Høili.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

 Rett på andre siden av E6 vis-à-vis byggingen av det kommende terminalbygget, ligger den strategisk

Rett på andre siden av E6 vis-à-vis byggingen av det kommende terminalbygget, ligger den strategiske tomten som nå kan bli bebygget med bl.a. et hotell.
Bestill bildet Kjøp bilde

HAR TOMT

Jan Andersen sitter på en av Rygges aller mest attraktive flyplasstomter. Nå tyder alt på at det går mot storutbygging. $PHOTOHEADER_ON$Arkivfoto:Moss Avis$PHOTOHEADER_OFF$
Bestill bildet Kjøp bilde

Arvid Ryen og Terje Høili står klare til å pøse inn flere hundre millioner kroner i et storstilt utbyggingsprosjekt ved flyplassen i Rygge.

Foreløpig er ingen bindende avtaler signert, men etter det Moss Avis kjenner til jobbes det nå på spreng for å få satt sammen et helhetlig prosjektet som skal kunne presenteres en gang ut i januar.

Storhotell?

Etter at Olav Thons hotellplaner fikk en bråstopp da hotellkongen ble nektet å oppføre et konferansehotell inne på selve flyplassen, har andre investorer kastet seg over ideen.
Etter det avisen har grunn til å tro, er det nettopp tanken på bygging av et storhotell som har gitt Fredrikstad-investorene blod på tann.
– Hotell er det heteste alternativet i denne saken, bekrefter Jan Andersen.
Andersen som eier Stens Trykkeri i Rygge, er også mannen som eier den strategisk beliggende tomten hvor utbyggingsprosjektet er planlagt. Det 52 mål store området er etter det Moss Avis erfarer, priset til 900.000 kroner målet. Det gir en totalsum på 47 millioner kroner som vil inngå i Andersens andel i investeringen.

Mye moro

– Dette kan bli moro, sier Terje Høili som etter å ha solgt seg ut av lavpriskjeden Europris, det siste halvannet året har viet tiden til eiendomsinvesteringer.
Det var også Høili som selv tok initiativet til å få hånd om tomteområdet som ligger klin inntil E6 tvers overfor det kommende terminalbygget på flyplassen.
Mange har pekt på tomten som en aktuell hotelltomt med mulighet for å knytte terminalbygget sammen med hotellet gjennom en gangbro over E6.
– Jeg kan ikke si så mye om dette nå. Dette med hotell er heller ikke avgjort. Så langt blir det en spekulasjon. Vi er på tenkestadiet, sier en forsiktig Terje Høili som regner med å kunne ha et prosjektet å presentere om en måneds tid.
– Vi snakker om et prosjekt som kan gi massevis av arbeidsplasser, sier Jan Andersen.
– Det spørs hva som vil komme på tomten, kommenterer Terje Høili.

En kjempesak

– Kan det bli bygget ut med store butikker o.l.?
– Alt er mulig for å si det sånn. Dette kan bli en kjempesak. Tomten ligger svært strategisk til, sier Høili som tidligere ikke har involvert seg i flyplassrelaterte prosjekter.
– Snakker vi om investeringer på noen hundre millioner kroner?
– Det gjør vi helt sikkert, men det avhenger litt av hvordan området bygges ut – om vi tar det etappevis eller om vi tar alt på en gang, sier Terje Høili.
Terje Høili, investor
"Dette kan bli en kjempesak."

Publisert torsdag 14. desember 2006 kl. 00:00.
Sist oppdatert torsdag 14. desember 2006 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 23:59

Snarveier

Hendelseskart Hendelseskart

Se hvor ulykkene skjer.

Skattelister Skattesøk

Søk i skattelistene.

Bildeserier Bildeserier

Se våre bildeserier.

Quiz Quiz

Test dine kunnskaper i våre lokale quizer!

Dette går du med i høst

Slakter Kurans forslag: Helt høl i hue

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

mittfb - lesernes egne nyheter

2 hannkatter gis bort.2 hannkatter gis bort.

2søte katte brødre,gis bort.

Torunn Hansen

11

Vil du være med på laget vårt?Vil du være med på laget vårt?

Håndball Gresvik IF Jenter 2000

Stineg

1

St.Croix på Villmarks-impulsSt.Croix på Villmarks-impuls

Onsdag 1.september inviterte vi alle klubbens medlemmer på ”Villmarks-impuls” i Torsnes.

St.Croix Innebandyklubb

11

Nyheter på tv/radio

Al Jazeera Int.: 05:30 Inside Story
P1: 05:30 Dagsnytt
CNN: 05:30 Eco Solutions
Sky News: 05:30 Sky World Review & Business Report
P1: 05:45 Værmelding med varsel for fiskebankene

» Gå til TV Guiden

HURRAHURRA

Hipp hurra for verdens beste mamma som fyller år i dag. Jeg vil ønske deg...

geckoline

Jasmin 4 ÅrJasmin 4 År

Jasmin Holmboe fylte 4 år 30.08. Håper du får en fin bursdagsfeiring Lørdag! Hilsen Mamma,...

voodoo

4 år4 år

Hipp hurra for jenta vår Aurora Riis Hansen som fyller år i dag stor bursdags...

run-h6@online.no

1år1år

fyller vår herlige lillebror Ola-Amandus Tvete-Strømnes. Du er en krabat full av iver og fart, nysgjerrig...

itvete

Annonse