HUSETS BESTE PLASS: Jon Ryder har bygget en egen stue til sin Ferrari. - Jeg smiler hver eneste dag når jeg ser bilen, sier han stolt.
Kjøp bildeSe hvor Jon parkerer sin gule Ferrari
Ferrari-eiere er ikke som andre bileiere. Jon Ryder (28) parkerer sin gule stolthet – en Ferrari 355 Spider i stua!
DRØMMEBIL: Top Gear-stjernen Jeremy Clarkson beskriver denne bilen på følgende måte: - Den er som et egg, dyppet i selleri og salt - for så å bli servert i Julia Roberts navle.
Kjøp bildeF-b.no på Facebook og Twitter
Stålverksarbeideren fra Sheffield sitter avslappet i sofaen og nyter synet av sine vakre Ferrari, samtidig som han skuler bort på TV-en. Bak gardinene skjuler det seg en garasjeport, som er rømningsveien dersom han ønsker å ta en tur med sitt livs stolthet.
– Jeg har eid Ferrarien i over tre år, og den ser fortsatt helt ny ut. Jeg smiler hver eneste dag fordi jeg eier min ultimate drømmebil. Det er et fantastisk stykke italiensk kunst, og den krever den beste plassen i huset, sier han stolt til The Daily Mail.
Bygde om garasjen
Det var da Jon og kona bestemte seg for å flytte han så sitt snitt til å få en verdig plass til sin Ferrari.
- Da vi flyttet i fjor høst så jeg umiddelbart potensialet i den eksisterende garasjen. Jeg brukte hver eneste ledige time i en hel måned til å bygge den om til en stue. Jeg har innredet rommet med møbler som var til overs etter flyttingen. TV-bordet er et gammel håndkleskap, gardinene og putene kommer fra vår gamle stue. Jeg har forsøkt å holde budsjettet, samtidig som jeg har minnet meg selv på at “det er bare en garasje”, sier han.
Hva kona synes?
– Jon får alltid ideer som får meg til å tenke “Herregud, nå er vi i gang igjen”. Men det går alltid bra til slutt – på en måte, sier hun.
Top Gear-ros
Top Gear-stjernen Jeremy Clarkson har også eid en tilsvarende Ferrari, og han beskriver den på følgende måte:
- Den er som et egg, dyppet i selleri og salt - for så å bli servert i Julia Roberts navle.