Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Uniol-ansatte møtte opp på Stortinget

På StortingetHelt bakerst tillitsvalgt Roar Frølandshagen sammen med sine kolleger Anders Andrén, Th

På StortingetHelt bakerst tillitsvalgt Roar Frølandshagen sammen med sine kolleger Anders Andrén, Thomas Fingarsen og Jon Petter Johannessen møtte på Stortinget i går. Foto: Trond Thorvaldsen


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

I går møtte de ansatte ved Uniol opp på Stortinget i et siste forsøk på å unngå avgift på biodiesel.

Da FB snakket med tillitsvalgt Roar Frølandshagen ved totiden i dag, var det ikke mye håp for bedriften på Øra.
– Nå har vi hørt på SV og SP og dessverre så ser det ut til at de kommer til å stemme for noe de er imot, sier Frølandshagen til FB.

Da hadde de ansatte hørt Senterpartiets Per Olaf Lundteigen si nei til å stemme for åtte forslag han selv hadde lagt frem.
– Det er tydelig at regjeringstaburetten betyr mer, sier en oppgitt Frølandshagen på telefon.

Jaget bort

Da de ansatte var på Løvebakken på tirsdag, fikk de stå helt inne ved inngangen til Stortinget å dele ut løpesedler. I dag ble de jaget vekk.
– Vi fikk beskjed om å flytte oss helt ned på Karl Johan. Vi kom oss opp på Løvebakken, men måtte stå utenfor porten, sier Frølandshagen.

Selv om de måtte flytte seg har politikere og forbipasserende gitt de Uniol-ansatte støtte.
– Spesielt på tirsdag fikk vi støtte fra politikere som er imot avgiften. Både tirsdag og i dag har vi fått mye støtte fra forbipasserende. Blant annet av en svenske som mente hele Stortinget var fylt opp av Fleksneser, opplyser Frølandshagen som delte plass med Biol og transportselskapet Schenker da de satt på galleriet inne på Stortinget.

B100 gir muligheter

Senere i dag skal opposisjonen fremme et forslag hvor det innføres avgift på lavinnblandet diesel, mens renbiodiesel og 30 prosent biodiesel skulle fritas for avgift.
– Det er et positivt forslag vi støtter. B100 (ren biodiesel -red.anm.) gir oss muligheter til fortjeneste og vi kan selge rett til kundene. Dermed slipper vi å gå innom oljeselskapene. Det er vårt siste håp, sier Frølandshagen.

Publisert torsdag 26. november 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert torsdag 26. november 2009 kl. 16:14.

Annonse

Kommentarer



» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Snarveier

Hendelseskart Hendelseskart

Se hvor ulykkene skjer.

Skattelister Skattesøk

Søk i skattelistene.

Bildeserier Bildeserier

Se våre bildeserier.

Quiz Quiz

Test dine kunnskaper i våre lokale quizer!

Hatten av for «Mass Effect 2»

Prøvekjør utforløypa i Vancouver

FFK - Alta 2-2

- Nå blir det turné sammen med "Team Hanne"!

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

mittfb - lesernes egne nyheter

Rikke Helen JohannessenRikke Helen Johannessen

7 år, idag :-)

malinhp@hotmail.com

2

Barneskirenn i TrondalenBarneskirenn i Trondalen

Ønsker alle velkommen til Barneskirenn i Trondalen førstkommende søndag.

MortKarl

5

Kunstverksted for barn. Kunstverksted for barn.

Drop in

St.Croix-huset

5

Et viktig år for FredrikstadEt viktig år for Fredrikstad

Følgende innlegg om kommunens planarbeid stod på trykk i Fredriksstad Blad mandag 9. februar.

perelling

6

Nyheter på tv/radio

P1: 16:30 Dagsnytt
Al Jazeera Int.: 16:30 Listening Post
BBC World: 16:30 HARDtalk
Sky News: 16:30 Afternoon Live
NRK 2: 16:30 NRK nyheter

» Gå til TV Guiden

Sindre Bossum 10 år!Sindre Bossum 10 år!

Torsdag 11. februar fyller Sindre 10 år! Gratulerer masse med dagen! Klem fra Mathias, mamma og pappa. Voff fra Birdie og Tira.

LenaMB

MorsdagMorsdag

Jeg vil gjerne gratulerer mamma med morsdagen den 14.02.10. Og vil gjerne gratulere deg og pappa med 23 bryllupsdagen 14.02.10. Hilsen Malin

Mamma07

Happy Valentine

Jeg vil ønske deg en happy Valentine Sissel kjæresten min. Og takk for våre tre himmelske år i sammen. Gleder meg til resten av livet mitt sammen med deg. Jeg elsker deg over alt på denne jord. Kyss fra gutten din Hans Olav.

hansolav68

Druer og SolfridDruer og Solfrid

Roser er røde, fioler er blå, druer er søte, og du er like så :)

sarahadolfsen

Les avisen på mobilen

Les f-b.no på mobilen
mobil.f-b.no

Få tilsendt linken i en tekstmelding på mobilen din
Ditt mobilnummer:

Meldingen er gratis

Annonse