GÅRDSBESØKDette er fra DNT Fredrikstads tradi- sjonelle julearrangement for barn i alle aldre på nissetur på Nes Gård. Her fikk både store og små kjøre traktor, hoppe i høyet og grille pølser. Og sannelig kom fjøsnissen også! På bildet ser vi Trine lese eventyr for en lydhør ungeflokk. leserbilde: Solveig Finstad

Kjøp bilde

Turistforeningen vil bli større

Hvis det går som forventet på årsmøtet til DNT Fredrikstad, vil foreningen skifte navn og utvide nedslagsfeltet til å favne over Fredrikstad, Hvaler og Sarpsborg.

Annonse

F-b.no på Facebook

Annonse

DNT Fredrikstad (Den Norske Turistforening) har fått til noe som ikke Sarpingene har klart. Det er å ha en aktiv forening som arrangerer turer hvor alle kan delta. Hvis forslaget til årsmøtet 17. mars går igjennom, vil medlemmer fra både Hvaler og Sarpsborg være med å danne DNT Nedre Glomma.
DNT Fredrikstad har i dag 1598 medlemmer. Hvis de nå får tilført medlemmene fra Sarpsborg som per i dag er direktemedlemmer sentralt, vil den nye foreningen ha omtrent 2300 medlemmer tilsammen.

Mange fordeler

I forslaget til årsmøtet blir det fokusert på de mange fordelene. Det være seg at det blir enkelere å få flere turledere, enklere å rektruttere medlemmer til å ta verv, og selvfølgelig bedre økonomi.
Det blir også fokusert muligheten til å ansette en person som eventuelt kan avlaste tillitsvalgte, slik at det blir tid til annet.

 

Kommentarer på f-b.no

Erling Omvik

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: