snart ferdig Storgaten 3 er ganske snart ferdig, men ikke en eneste kvadratmeter er leid ut.

Kjøp bilde

Nytt sentrumsbygg i Storgaten 3 uten eneste leietager

Maktabi Rezas nye bygg i Storgaten 3 står snart ferdig, men Reza har ikke fått en eneste leietager til bygget som er på 6 etasjer og ca. 3000 kvadratmeter.

Annonse

mangler leietagere Store åpne flater i nybygget i Storgaten 3, men bygget mangler leietagere. Begge foto: Terje Jansson

Kjøp bilde

F-b.no på Facebook og Twitter



Annonse

Reza Maktabi bekrefter over for F-B at han foreløpig ikke har fått noen leietagere til sitt nybygg. Han regner med at bygget vil stå ferdig i løpet av august måned. For tiden er det ferieavvikling på byggeplassen.

Maktabi sier at han har hatt noen som har vært interessert i å leie lokaler i bygget, men foreløpig har det ikke resultert i leieavtaler.
-Vi vil arbeide mer intenst med å skaffe leietagere over ferien, men Maktabi innrømmer at det ikke har vært lett.
Nybygget i Storgaten 3 er på 6 etasjer pluss kjeller. Grunnflaten er på 550 kvadratmeter.
Det er meningen å leie ut de fire første etasjene til forretninger og næringslokaler.
De to øverste etasjene er satt av til boliger. De er blitt trukket litt inn i forhold til etasje 1–4.
Tanken er at det skal innredes tre leiligheter i hver av de to øverste etasjene. Her er man også noe fleksibel med hensyn hvor mange leiligheter som blir innredet. Men heller ikke her er noe leid ut.
Selve innredningen av etasjene vil ikke finne sted før man har sikret seg leietagere.
I tillegg til de seks etasjene er det også bygget en kjeller med plass til ca. 20–30 biler.

Deler av Storgaten har vært sperret under byggingen. Sperringen vil bli fjernet i løpet av august måned. Det er først og fremst fortauet som har vært tatt i bruk under byggearbeidene.

Ole Kristian Nordlie fra Fredrikstad Entrepenørservice, som er hovedentreprenør for bygget, sier at de er i rute med bygget.
Det gjenstår noe arbeide både utvendig og innvendig. Han regner med at det meste er unnagjort i løpet av de første ukene i august måned.

Innvendig vil det stå igjen store åpne flater slik at hver enkelt leietager får avgjøre innredningen selv.
Bygget i Storgaten 3 har vært omstridt ikke minst fordi bygget ble noe høyere enn det som var godkjent. Men Reza fikk godkjent bygget i likhet med Arvid Ryen sitt bygg len-ger borte i Storgaten, som også ble høyere enn søkt om.


 

Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: