OPPRETTHOLDER REGISTRERING

OPPRETTHOLDER REGISTRERING: Ansvarlig redaktør Erling Omvik (t.h) og nett- og utviklingsredaktør Espen Normann, har bestemt seg for å opprettholde registrering dersom du vil kommentere på f-b.no. (Foto: Arkivfoto)

Kjøp bilde

Nytt kommentarsystem på f-b.no

- Vi ønsker å gjøre det enklere for brukerne å kommentere på f-b.no. Derfor innfører vi nå et nytt kommentarsystem.

Annonse

F-b.no på Facebook og Twitter



Annonse

Det sier nett- og utviklingsredaktør Espen Normann, som kan se tilbake på erfaringene fra to måneder med registreringsplikt for de som vil kommentere på f-b.no.

- Vi ble utfordret av Fredrikstad kommune, Stjernen og FFK når det gjaldt å innføre registrering på kommentarer i en måned. Dette har også vært et ønske  fra flere andre lesere og brukere. Derfor tok vi utfordringen da den kom, sier Normann, som får støtte fra ansvarlig redaktør Erling Omvik.

Les også: Innfører registrering på debatten på f-b.no


Del på Facebook


- Nå har vi evaluert resultatet etter to måneder med registrering. Det vi har erfart er at antall kommentarer har blitt redusert drastisk, men at innholdet i debattene har blitt noe bedre, sier han.

- Hvorfor velger dere da å bruke registrering på kommentarer?

- Aktivitetsnivået er for lavt til at vi kan sitte stille og se på det. Samtidig har vi også erfart at vår tekniske løsning med registrering ikke har vært god nok. Det har også vært med på å redusere brukervennligheten. Derfor vil vi fra klokka 13.00 torsdag innføre et nytt kommentarsystem som heter Disqus, sier Erling Omvik.

Enklere i bruk

Det nye systemet er det samme som blant andre VG bruker i dag.

- Det er et system som er svært enkelt å bruke. Dersom du er logget inn på din egen facebookprofil trenger du ikke logge deg inn på nytt når du skal kommentere. Velger du opprette en egen disqus-profil, så gjør du dette kun en gang. Har du registrert deg en gang slipper du å logge deg inn for hver gang du skal kommentere på f-b.no. Det er bare å skrive rett inn. Det er en stor forbedring, og vi håper leserne våre sette pris på dette, sier nett- og utviklingsredaktør Espen Normann.

 

 

 

Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: