NYETABLERT: Det bugner med friske blomster i Solfrid Limis (45) nye forretning ved Christianslund-krysset.
Kjøp bildeNyåpnet blomsterbutikk
Solfrid Limi (45) er en travel firebarnsmor. Nå har hun fått et «barn» til, navnet er Christianslund Blomster.
F-b.no på Facebook og Twitter
Kl. 05.00 tre dager i uken starter Solfrid Limi varebilen sin for å kjøre til Økern Torvhall. Her fyller hun bilen med friske, spennende blomster og planter, som kommer kundene i hennes nye forretning til gode.
Det er nok noen som kjenner igjen Solfrid. Hun har tidligere drevet sommerbutikk med blomster og jordbær på området til Shell 7-Eleven Christianslund.
– Med fire barn og nystartet butikk har du vel nok å gjøre?
– Ja, men det går bra. Pappa til barna må bare være litt mer husmor. Det er ikke alle som er så heldig å ha fire barn, smiler Solfrid.
– Hvordan skal jeg få tulipanene til å holde seg godt?
– Hold buketten under rennende lunkent vann, skjær litt av stilken. Sett dem med plasten på i en vase med trang hals. La dem stå slik i en time. Da er de klare for den vakre vasen, og tulipanene holder seg rette.
– Jeg er veldig fornøyd med åpningen. Folk viser virkelig at de setter pris på sin nye lokale blomsterbutikk, sier en blid og fornøyd Solfrid.