Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Nekter å betale snekker

Halvferdig Mona Lindberg ønsket en kopi av familiens opprinnelige hus på Torp, men så langt har det

Halvferdig Mona Lindberg ønsket en kopi av familiens opprinnelige hus på Torp, men så langt har det blitt mest påstander om feil og mangler. Nå havner husstriden i retten, og i mellomtiden må familien fortsatt bo i det opprinnelige huset (til venstre). Foto: Trond Thorvaldsen
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Klager Lindberg mener det blant annet er brukt så korte spikre at belastningen løsner utvendig.

Klager Lindberg mener det blant annet er brukt så korte spikre at belastningen løsner utvendig.
Bestill bildet Kjøp bilde

Marith og Odd F. Lindbergs tilbakeflytting fra Sverige til Borge har gått alt annet enn smertefritt.

Nå ligger kona til den tidligere selfangstinspektøren i opprivende og kostbare feider med både en bosnisk byggmester og sin tidligere advokat. Odd F. Lindberg selv sier hans frue har særeie, og at han overhodet ikke har noe med husbråket å gjøre (se egen sak).

Skulle vært klart i oktober

Bakgrunnen for saken er et 125 kvadratmeter stort hus som de siste månedene har reist seg på parets eiendom i Konvalveien på Torp – men som langt fra er ferdig.
–Vi ble lovet at deler av huset skulle være innflytningsklart allerede i oktober, men slik har det på ingen måte blitt, sukker Marith Lindberg oppgitt.
Hun hevder at det nye huset – som skulle bygges som en kopi av det allerede eksisterende, men med en høyere grunnmur – er fullt av feil og mangler.

Saksøkt for 264.000 kroner

Nå har hun stanset utbetalingene til den bosniske tømreren som har hatt byggeoppdraget, og neste tirsdag møtes partene i retten. Byggmesteren har saksøkt fru Lindberg for 264.000 kroner han mener å ha til gode for utført jobb. Hun har på sin side levert inn et motsøksmål for påståtte utgifter til å rette opp skavankene.
– Den opprinnelige avtalen var at vi for 700 arbeidstimer skulle få et hus som var utvendig ferdig. Senere har det bare blitt mer og mer jobb og flere og flere feil som har dukket opp. Totalt er byggfirmaet nå oppe i 1044,5 timer, sier hun.
Ifølge Lindberg har slett arbeid blant annet ført til at det har vært nødvendig å bryte opp halve gulvet tre ganger.

–Ufaglært arbeidskraft

–Mye av problemene henger sammen med at byggmesteren har brukt ufaglært, utenlandsk arbeidskraft som snakker dårlig norsk. Det har derfor vært svært vanskelig å kommunisere underveis, sier Marith Lindberg.
Nå må hun konstatere at det ennå vil gå lang tid før familien kan flytte inn i det som skulle bli husdrømmen.
–Det er masse arbeid som gjenstår og akkurat nå virker hele situasjonen fortvilende. Den tapper meg tom for krefter, avslutter Marith Lindberg.

Publisert onsdag 18. juni 2008 kl. 00:00.
Sist oppdatert onsdag 18. juni 2008 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 23:59

Snarveier

Hendelseskart Hendelseskart

Se hvor ulykkene skjer.

Skattelister Skattesøk

Søk i skattelistene.

Bildeserier Bildeserier

Se våre bildeserier.

Quiz Quiz

Test dine kunnskaper i våre lokale quizer!

Dette går du med i høst

Slakter Kurans forslag: Helt høl i hue

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

mittfb - lesernes egne nyheter

2 hannkatter gis bort.2 hannkatter gis bort.

2søte katte brødre,gis bort.

Torunn Hansen

11

Vil du være med på laget vårt?Vil du være med på laget vårt?

Håndball Gresvik IF Jenter 2000

Stineg

1

St.Croix på Villmarks-impulsSt.Croix på Villmarks-impuls

Onsdag 1.september inviterte vi alle klubbens medlemmer på ”Villmarks-impuls” i Torsnes.

St.Croix Innebandyklubb

11

Nyheter på tv/radio

P1: 05:45 Værmelding med varsel for fiskebankene
TV4: 05:50 Nyhetsmorgon
SVT HD: 06:00 Rapport
NRK Klassisk: 06:00 Dagsnytt
P3: 06:00 Dagsnytt

» Gå til TV Guiden

HURRAHURRA

Hipp hurra for verdens beste mamma som fyller år i dag. Jeg vil ønske deg...

geckoline

Jasmin 4 ÅrJasmin 4 År

Jasmin Holmboe fylte 4 år 30.08. Håper du får en fin bursdagsfeiring Lørdag! Hilsen Mamma,...

voodoo

4 år4 år

Hipp hurra for jenta vår Aurora Riis Hansen som fyller år i dag stor bursdags...

run-h6@online.no

1år1år

fyller vår herlige lillebror Ola-Amandus Tvete-Strømnes. Du er en krabat full av iver og fart, nysgjerrig...

itvete

Annonse