kråkerøyluksusEiendomsmegler Gunnar Stavlund tror en herskapsbolig som dette ville kostet mer i Oslo, og samtidig er det få potensielle kjøpere i distriktene. Derfor er boligen fortsatt til salgs, selv etter en prisreduksjon på 2,1 millioner kroner. Begge foto: Martine Lunder

Kjøp bilde

"Millionrabatt" på luksushus

Eier Per Aril Bjørklund har allerede kuttet 2,1 millioner av prisen på denne luksusboligen på Kråkerøy – eiendommer i denne prisklassen viser seg vanskelige å selge i «Utkant-Norge».

Annonse

Vanskelig beliggenhetOgså denne murvillaen hadde vært lettere å selge nærmere Oslo, mener eiendomsmegler Petter Edvardsen.

Kjøp bilde

F-b.no på Facebook

Annonse

Herskapsboligen på Kråkerøy er nå priset 16.900.000 millioner kroner, men salget har enda latt vente på seg.

Dette er langt fra et enestående tilfelle. Eiendommen ble i går brukt av Finansavisen som et eksempel på at så høyt prisede boliger er svært vanskelige å selge i distriktene.

Vanskelig beliggenhet

Eiendomsmegler Gunnar Stavlund mener dette er typisk for et lite land som Norge.
– De høyeste prisene er i de store byene, og prisnivået synker jo lenger vekk man kommer, forklarer han.

Han mener det er vanskeligere å selge en slik eiendom på Kråkerøy enn Oslo eller i nærheten av Oslo.

– Det er rett og slett færre kjøpere som er ute etter så spesielle boliger her enn for eksempel i Oslo, sier han.

Les også: Millionhytter i fleng

Liten målgruppe

Han utelukker likevel ikke at prakteiendommen kan gå til en lokal kjøper.

– Det er ofte både lokale kjøpere og kjøpere fra andre steder som melder interesse for slike boliger, så det er fullt mulig, mener han.

Finansavisen trekker frem flere lignende eksempler i «Utkant-Norge», hvor det er vanskelige for selgerne å få igjen investeringsbeløpet.

– Denne typen eiendom tilhører et spesielt marked, og den luksuriøse stilen som ofte er valgt faller i smak hos en veldig liten målgruppe, sier eiendomsmegler i Z-Eiendom Tore Solberg til Finansavisen.

Ikke alene om å slite

Les også: Kjøper fritidseiendommer igjen

Også andre luksushjem på Kråkerøy har lagt lenge ute for salg uten ønsket respons.
Eiendomsmegler i Exact Petter Edvardsen prøver å selge en murvilla til 5,2 millioner, hittil uten hell.

Han skylder også på utkant-beliggenheten.

– Hadde denne boligen ligget i Ski eller et annet sted nærme Oslo hadde den gått for 5,2 millioner for lenge siden. Her er det nok et mye mindre marked for boliger som koster såpass mye, mener også han.

 

Kommentarer på f-b.no

Erling Omvik

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: