VIL BYGGE

VIL BYGGE: Arild Aaserud vil bygge nytt spahotell i Sverige, men kan få nei fra svenske trafikkmyndigheter. (Foto: Maria Dahl Skogen)

Kjøp bilde

Mener nytt hotell vil skape trafikkproblemer

Fredrikstad-mannen Arild Aaserud planlegger å bygge stort spahotell i Sverige. Nå kan svenske trafikkmyndigheter sette en stopper for mangemillionærens planer.

Annonse

F-b.no på Facebook og Twitter



Annonse

– Å bygge storhotell der kommer til å medføre ytterligere belastning på trafikksystemet. Derfor mener vi at søknaden om å opprette detaljplan bør avslås.

Dette uttaler Lars Thörnblad i svenske Trafikverket til Bohusläningen.

Kommunen positivt innstilt

Mangemillionæren Arild Aaserud, som har store byggeplaner også i Fredrikstad, planlegger å bygge et stort spahotell med 240 rom og eventyrsbad på Torp i Uddevalla kommune.

Selv om Trafikverket altså sier nei, blir det opp til länsstyrelsen (tilsvarende fylkeskommune) å avgjøre saken. Uddevalla kommune er i utgangspunktet positive til planene.

– Vi er positive til bygget. Trafikverket har jo sine tanker, og vi kan ha andre tanker, sier Gunilla Magnusson (MP) i kommunens miljø- og byplanleggingsnemnd.

 

Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: