Med filmstjerner i blikket

Radioreporter Adrian Øhrn Johansen var førstemann inn i audition-rommet da "Jakten på en Filmstjerne" kom til Fredrikstad i dag.

Annonse

F-b.no på Facebook

Annonse

f-b.no og Radio Fredrikstads Adrian Øhrn Johansen tok på seg oppgaven som audition-tester og stilte opp som kandidat for film-rollene. En meget spent Adrian pugget noen gloser fra Henrik Ibsens "Mor Åsa" for å ha noe å dramatisere foran kamera.
- Jeg er veldig veldig nervøs, sier Adrian idet han åpner døra til audition-rommet i traileren til "Jakten på en filmstjerne".

TV2s film-satsing leter nemlig etter to mennesker mellom 18 og 28 år til hovedrollene i den romantiske filmen "Kalde føtter". Under audition har man 90 sekunder på seg foran et kamera til å vise sine skuespillertalenter. Hvem som ser filmen fra kamera vet ingen, men umiddelbart etter at de 90 sekundene er over, får man enten rødt eller grønt signal på veggen - avhengig om man er ute eller med videre i konkurransen.

Adrian fikk rødt lys av TV2.

Hvorfor kan du få vite ved å lytte på den vedlagte lydfilen.

Nå er jakten på filmstjernene snart over, og Fredrikstad var nest siste stopp før film-bussen kommer til Oslo hvor turen avsluttes under Norway Cup. Fra klokken 10.00 torsdag formiddag møtte omlag 50 une håpefulle opp for å tilkjempe seg en plass videre i konkurransen.

 

Kommentarer på f-b.no

Erling Omvik

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: