Fredriksstad BladNyheter
BEKYMREDE Disse 11 frykter for hva som kan skje hvis skjenketiden kuttes i Fredrikstad. Bak fra venstre; Tommy Johansen (Lyst og glede), Peter Lindskog (Lyst og glede), Marianne Mortensen (Radisson SAS), Thomas Antonsen (Tiger Tiger)og Marie Kleven (Hawk). Foran fra venstre: Tatiana Afanassieva (Kranbanen), Antonio Lames (Dus og Sus), Louise Pedersen (Dean Bar), Astrid Brynildsen (City),Tonje Kjølholt (Radisson SAS) og Ida Trodal Henriksen (Tiger Tiger)
Torsdag kom skjenkestriden til veis ende. Slik vil de nye skjenketidene i Fredrikstad bli.
Klokken 02.00 i helger sommerstid
Klokken 01.30 i helger utenom sommerstid
Klokken 01.00 hverdager sommerstid.
Klokken 00.30 hverdager utenom sommerstid
Ulike parter har kranglet om hvilke skjenketider som gagner byen best.
Bransjeforeningen for overnatting, servering og service (BOSS) har uttrykt bekymring for redusert skjenketid, og har hevdet at reduserte skjenketider bidrar til å gjøre Fredrikstad til en mindre attraktiv by, og at de er bekymret for arbeidsplassene.
Bransjeforeningens innstilling går ut på lik skjenketid hver dag, klokken 11-02.00, mens det i sommersesongen og i november og desember er alkholservering frem til klokken 02.30
Kommunens fagfolk har advart mot at sentrum fremstår som en massiv nattklubb som en følge av liberal skjenkepolitikk, og understreket at dette må motarbeides.
De foreslo derfor at skjenkingen av alkohol skal stoppes på de fleste stedene klokken 01. På den måten skal ungdommene tvinges til å gå tidligere «på byen» i helgene, når voksne også er ute, enn som nå ved midnatt.
Publisert fredag 09. mai 2008 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 09. mai 2008 kl. 07:10.
Hendelseskart
Se hvor ulykkene skjer.
Skattesøk
Søk i skattelistene.
Bildeserier
Se våre bildeserier.
Quiz
Test dine kunnskaper i våre lokale quizer!
(5 bilder)
(20 bilder)
(7 bilder)
(39 bilder)
Rikke Helen Johannessen
7 år, idag :-)
1
Barneskirenn i Trondalen
Ønsker alle velkommen til Barneskirenn i Trondalen førstkommende søndag.
5
Kunstverksted for barn.
Drop in
5
Et viktig år for Fredrikstad
Følgende innlegg om kommunens planarbeid stod på trykk i Fredriksstad Blad mandag 9. februar.
6
| TV2 Nyhetskanalen: | 14:30 | Innblikk |
|---|---|---|
| BBC World: | 14:30 | Impact Asia with Mishal Husain |
| TV4: | 14:30 | Nyhetskanalen |
| Sky News: | 14:30 | The Live Desk |
| NRK Alltid nyheter: | 15:00 | Dagsnytt |
Sindre Bossum 10 år!
Torsdag 11. februar fyller Sindre 10 år! Gratulerer masse med dagen! Klem fra Mathias, mamma og pappa. Voff fra Birdie og Tira.
Morsdag
Jeg vil gjerne gratulerer mamma med morsdagen den 14.02.10. Og vil gjerne gratulere deg og pappa med 23 bryllupsdagen 14.02.10. Hilsen Malin
Jeg vil ønske deg en happy Valentine Sissel kjæresten min. Og takk for våre tre himmelske år i sammen. Gleder meg til resten av livet mitt sammen med deg. Jeg elsker deg over alt på denne jord. Kyss fra gutten din Hans Olav.
Druer og Solfrid
Roser er røde, fioler er blå, druer er søte, og du er like så :)
Få tilsendt linken i en tekstmelding på mobilen din
Ditt mobilnummer:
