Glatt: Dette bildet ble tatt 9. februar i fjor. Da var det rush på skadepoliklinikken på Sykehuset Østfold.
Kjøp bildeIkke noe rush av brudd på glatta
Til tross for såpeglatte forhold mange steder i helgen: det har ikke vært noen pågang av bruddskader på Sykehuset Østfold.
F-b.no på Facebook og Twitter
– Det har ikke vært spesielt mange tilfeller i helgen, sier Anne Grethe Erlandsen, direktør kommunikasjon og samhandling ved Sykehuset Østfold.
Ved tidligere tilfeller av kulde og glatte forhold, har skadepoliklinikken ved sykehuset ofte kunne melde om rush av folk som har ramlet på glatta.
For nesten nøyaktig et år siden, 9. februar i fjor, kunne klinikken fortelle om rundt 180 bruddskader på en uke.
Bare på en fredag ramlet det da inn 50 bruddskader, og skadepoliklinikken satte inn alt av ekstramannskaper.
Denne helgen har det altså vært rolig ved klinikken.
Erlandsen har ikke tall på hvor mange – eller få – bruddskader som har vært behandlet der i helgen.
– Det er klart at det alltid er noen som ramler og brekker håndledd og ankler, men det har ikke vært mange. Heldigvis, sier hun.