Stein Hoftvedt sammenligner salget av brukerutstyret hos «Mystique Headshop» med salget av sprøyter hos apotekene.

Kjøp bilde

- Et svakt argument

Stein Hoftvedt tror politiets argument faller på stengrunn.

Annonse

F-b.no på Facebook

Annonse

- Politiet har et svakt argument, og de har snublet i slike saker før. Det finnes et tjuetall slike forretninger i landet - og etter mye krangling og mas med politiet, har de fått lov til å fortsette salget sitt likevel, sier Hoftvedt - som har engasjert seg i legaliseringen av hasj.
Han forstår politiets anførsel om at utstyret kan bli brukt i straffbare handlinger, men trekker frem følgende sammenligning:
- De største apotekene selger sprøyter i bøtter og spann. Det er brukerutstyr dette også, og kan så visst bli brukt i straffbare handlinger, poengterer han - og legger til:
- Jeg lurer på hva som er viktigst for politiet: Brukerutstyret eller symbolverdien av selve butikken.

 

Kommentarer på f-b.no

Erling Omvik

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: