Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Dropper utbedringer - bygger ny skole

Gaustad ungdomsskole er bygd på myrlendt mark, og det er en av årsakene til at skolen nå skal rives

Gaustad ungdomsskole er bygd på myrlendt mark, og det er en av årsakene til at skolen nå skal rives og bygges opp på nytt. Elever og lærere skal fortsette å bruke deler av den gamle skolen mens den nye bygges. Kari Lund Kallerød er rektor ved skolen.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Gleder seg Kari Lund Kallerød, rektor på Gaustad ungdomsskole ser frem i mot å få en moderne skole u

Gleder seg Kari Lund Kallerød, rektor på Gaustad ungdomsskole ser frem i mot å få en moderne skole uten lekkasjer og godt uteområde.
Bestill bildet Kjøp bilde

Gaustad ungdomsskole er ikke mer enn 34 år gammel, likevel er skolen moden for riving.

Det er summen av negative forhold ved skolen som gjør at det blir billigere å bygge nytt, enn å utbedre det gamle, opplyser Viggo Haugland, utbyggingssjef i Fredrikstad kommune.
100 millioner kroner er foreløpig satt av til byggingen av den nye skolen som skal stå klar til skolestart høsten 2011.

Fuktinntrengning

Dagens Gaustad ungdomsskole ble innviet i 1975. Den var bygd på myrlendt mark, og fukt skal siden ha trengt opp fra grunnen.

Manglende bevilgninger til vedlikehold og flatt tak har ikke gjort problemene mindre.
– Det har antagelig oppstått en glipp både i prosjektering og utførelse, slik at skolen har fått fuktinntrengning fra både topp og bunn, sier Viggo Haugland.

LES OGSÅ: Hærverk for over 100.000 kroner

LES OGSÅ: Se hvor mye penger din skole får

Sjekket ut andre skoler

Andre forhold som gjør at det skal bygges ny skole er at dagens bygningsmasse verken oppfyller moderne bygningstekniske krav eller pedagogiske forskrifter.
Rektor Kari Lund Kallerød ser frem imot å få en ny skole, uten lekkasjer og med et uteområde som stimulerer til aktivitet.
– Det er tankevekkende at vi må bygge nytt, men også fint at politikerne forstår at skolene må være solide, sier Lund Kallerød.
Utbyggingssjef Viggo Haugland avviser at flere skoler i kommunen er i faresonen på grunn av ventilasjon og fuktproblemer.
– Vi har kjørt et inneklimaprosjekt og sjekket at skolene ikke har sopp og lignende, redegjør Haugland, og slår fast at det er godt innemiljø ved de andre skolene.

Publisert mandag 11. mai 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 11. mai 2009 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 23:59

Snarveier

Hendelseskart Hendelseskart

Se hvor ulykkene skjer.

Skattelister Skattesøk

Søk i skattelistene.

Bildeserier Bildeserier

Se våre bildeserier.

Quiz Quiz

Test dine kunnskaper i våre lokale quizer!

Dette går du med i høst

Slakter Kurans forslag: Helt høl i hue

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

mittfb - lesernes egne nyheter

2 hannkatter gis bort.2 hannkatter gis bort.

2søte katte brødre,gis bort.

Torunn Hansen

11

Vil du være med på laget vårt?Vil du være med på laget vårt?

Håndball Gresvik IF Jenter 2000

Stineg

1

St.Croix på Villmarks-impulsSt.Croix på Villmarks-impuls

Onsdag 1.september inviterte vi alle klubbens medlemmer på ”Villmarks-impuls” i Torsnes.

St.Croix Innebandyklubb

11

Nyheter på tv/radio

P2: 06:30 Nyhetsmorgen i P2 og Alltid Nyheter
NRK Alltid nyheter: 06:30 Dagsnytt
P1: 06:30 Dagsnytt
Al Jazeera Int.: 06:30 Riz Khan
TV2 Nyhetskanalen: 06:30 Nyhetsmorgen

» Gå til TV Guiden

HURRAHURRA

Hipp hurra for verdens beste mamma som fyller år i dag. Jeg vil ønske deg...

geckoline

Jasmin 4 ÅrJasmin 4 År

Jasmin Holmboe fylte 4 år 30.08. Håper du får en fin bursdagsfeiring Lørdag! Hilsen Mamma,...

voodoo

4 år4 år

Hipp hurra for jenta vår Aurora Riis Hansen som fyller år i dag stor bursdags...

run-h6@online.no

1år1år

fyller vår herlige lillebror Ola-Amandus Tvete-Strømnes. Du er en krabat full av iver og fart, nysgjerrig...

itvete

Annonse