Hotellsjef Anita Haraldsen ved Hotel City har over lang tid slått hardt ned på ethvert tilfelle av prostitusjon som har blitt oppdaget ved hotellet. Men hun understreker at det aldri er meningen å mistenkeliggjøre vanlige gjester.

Kjøp bilde

Bestiller "time" for å avsløre prostituerte

Da en mann ringte og spurte om Hotel City var et bordell, rant det over for hotellsjefen...

Annonse

Samler informasjonHotellsjefen samler informasjon om hvilke prostituerte som er på vei til Fredrikstad via flere ulike nettsteder.

Kjøp bilde

Detaljert Bilder, navn og telefonnumre legges i en egen perm, sammen med "reiseruten" til jentene.

Kjøp bilde

F-b.no på Facebook og Twitter



Annonse

Siden har Anita Haraldsen tatt effektive metoder i bruk for å få kastet ut unge kvinner som har til hensikt å selge sex fra hotellets senger.

Saumfarer nettsider

Ved å ta utgangspunkt i nettsider som escortdates.com – der omreisende prostituerte ligger ute med navn, bilde, telefonnummer og tidspunkt for når de er i Fredrikstad, har hotellsjefen faktisk gått til det skritt å bestille "time" for å avsløre sex-salg som er under oppseiling ved hotellet:
– Jeg følger nøye med på "reiserutene" deres, og tar utskrift av bildene og telefonnumrene. Og får jeg klaff opp mot de unge kvinnene som kommer inn i resepsjonen og vil bestille rom, sørger jeg for at en av de mannlige ansatte ringer dem opp og bestiller "time".
Både kokken og andre mannlige medarbeidere har ved flere anledninger presentert seg som "kunder," bekrefter hotellsjefen lattermildt.
Derfra er veien ofte kort opp til hotellrommet og en ganske klart avlevert beskjed om at kvinnen må forlate etablissementet.
Og går Haraldsen først opp og banker på døren, er hun helt overbevist om at noe foregår:
– Jeg skal ikke bare være 99 prosent sikker hvis jeg tropper opp på døren for å kaste ut noen – da skal jeg være 150 prosent sikker, sier hun.

LES OGSÅ: Bøtelegger etter inntekt

Samler jentene i en perm

Bildene og telefonnumrene til de omreisende kvinnene har hun samlet i en egen perm.
– Den har blitt stor etter hvert, tilføyer hun.
Mange av kvinnene har hun også stanset allerede i resepsjonen:
– Det er en del kjennetegn jeg ser etter. Jentene snakker dårlig engelsk eller norsk, de vil ha ekstra håndklær, stor seng, betaler kontant og har bærbar pc under armen. Da går alarmen, og da tar jeg en kikk i "billedarkivet" mitt, sier hun.
Kampen mot sex-salg på hotellet har hun ført siden i fjor sommer – hvileløst og uten nåde:
– Da ringte det en kar som spurte om Hotel City var et bordell. Da fikk jeg nok, sier Haraldsen.

Politiet hjelper til

At også andre av byens hoteller har fått merke "trafikken" i Fredrikstad, er hun vel kjent med:
– Slikt gir jo ikke akkurat et hotell noe godt rykte. Vi vil overhodet ikke ha den type aktivitet her hos oss, sier hun.
Haraldsen forteller at hotelledelsen ved de ulike hotellene samarbeider godt om å komme prostitusjonen til livs.

LES OGSÅ: Jakter på bakmenn

– Og politiet har hjulpet oss når de har hatt anledning. Blant annet ved å fastslå identiteten på kvinnene i de tilfeller hvor vi har oppdaget hva som foregår, og ved å bistå oss med å få eskortert dem ut av hotellet.

LES OGSÅ: Jakter på bakmenn

Hotellsjefen mener at ledelsen og de ansatte har klart å fange opp så godt som alle tilløp til prostitusjon den senere tid – ved å kartlegge, være observante og samle informasjon:
– Og det er ikke bare min fortjeneste – vi har et meget dyktig personale som er på alerten hele tiden, sier hun.

 

Kommentarer på f-b.no

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.

Siste nytt


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: