Råsterke låter og vakker vokal
F-b.no på Facebook
Sarah Nebel heter egentlig Elisabeth Endresen og driver eget designbyrå. Om hun inntil nå har måttet gjøre det fordi det ikke er mulig å livnære seg som musiker, kan hun kanskje med albumet Great White inntil videre låse designbyrå- døra.
Jeg har aldri hørt om Sarah Nebel før, men presseskrivet sier at "Great White" er Nebel på sitt beste. Det er så bra at jeg mer enn gjerne hører en "tidlig" Nebel også debutalbumet fra 2004, "Time to fly".
Men nå er det oppfølgeren for komponisten, pianisten og vokalisten som det gjelder. Sarah Nebel lager alle sanger og tekster selv, der musikken må karakteriseres som pop, samme hva presseskrivet sier om "et album som er befriende vanskelig å plassere i noen kategorier elle musikksjangere".
Nebel byr uansett på råsterke melodier, en særdeles tiltrekkende vokal (eksempelvis i den aldeles nydelige "Blindfolded Star", der hun synger duett med Trond Granlund), og fullstendig hynotiserende arrangementer.
En "nedpå"-plate av beste merke!