Fredriksstad BladPlateanmeldelser
Presseskrivet som følger "Hallucinations", laget av Follobaserte Soundborne, båssetter musikken som "instrumental drømmeverk".
De fem gutta henter inspirasjon blant annet fra melodisk rock, norsk folkemusikk og jazz. Det kan selvsagt av og til bli "drømmeverk" av slike ambisjoner. Og det blir det i dette tilfelle i dobbelt forstand, faktisk.
Musikken er i seg selv i utgangspunktet av den drømmende arten, med gitarer, som oftest elektrisk, av og til klassisk, som ivrig boltrer seg i svevende melodiske, av og til utfordrende gitararrangementer over tunge, men samtidig snertne bassganger og stødige trommer.
For det er ingen tvil om at Soundborne-gutta kan sin musikk-ABC. De viser at de behersker kunsten å komponere musikk av dette store formatet i symfprogmetalstil, samt at de innehar instrumentalistenes kompetanse til å "få det ut".
De henger faktisk på grep, titler som Space, Creatures of a Fairy tale, Lullaby, Lava og Le Roi Soleil. Og de er behagelig varierte og kreativt presentert.
Publisert tirsdag 22. april 2008 kl. 00:00.
Sist oppdatert tirsdag 22. april 2008 kl. 00:00.
Ut i dag
Se hva som skjer i Østfold... »
TV Guiden
Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover... »
Bildeserier
Se våre bildeserier fra kulturbegivenheter... »
På by'n
Se hvem som har vært på byen i helga... »
(8 bilder)
(11 bilder)
(28 bilder)
(16 bilder)
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 35 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 36 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 37 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 38 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 39 | 27 | 28 | 29 | 30 | |||
| 40 |
| 02.08 - 05.09 | Spennende kunst på Bryggerhuset | |
| 03.09 - 04.09 | CRAZY COWBOYS på Cafe Oscar | |
| 03.09 - 04.09 | Ølfestival | |
| 03.09 - 04.09 | Puben på Hawk huset | |
| Friday | 03.09 | Afterwork på Bar(t) Fredrikstad |
Smakløst måltid
Regi: Jay Roach Med: Steve Carell, Paul Rudd, Stephanie Szostak, Jemaine Clement m.fl. Norgespremière Komedie 1 t. 40 min.
Herlig blanding
"SKIT I ALLT",
Dungen,
(Indie Recordings/Subliminal Sounds)
Penger, makt og mafiosi i Fredrikstad
Tysteren - Krim - 383 sider - Juritzen Forlag
Nærmere italia kommer du ikke
Jeg savner en god italiener i Fredrikstad, sier Smak. – Den i Gågata står det lunsjbar på, og jeg har dessverre sjelden tid til å spise lunsjen min ute. – Jeg tror kanskje det er mer enn en lunsjbar, i hvert fall var det åpent da jeg gikk forbi i går kvel ...
| TCM: | 05:35 | The Screening Room |
|---|---|---|
| TMC & Cartoon Network: | 05:35 | The Screening Room |
| 3sat: | 06:20 | Kulturzeit |
| NRK Alltid nyheter: | 07:25 | Morgenkåseriet |
| P2: | 08:05 | Kulturnytt |
Lesernes nyheterRøde Kors Nettverksgruppe setter i gang mange spennende aktiviteter denne høsten. Vi ønsker også kontakt med nye deltakere.
Et telt reises på Østsiden
Det er første gang møteteltet til Jørn Strand er på Østlandet. Jørn Strand er en tidligere narkoman som nå forkynner evangeliet på fulltid.
4
CRAZY COWBOYS på CAFE OSCAR
Cafe Oscar har gleden av å presentere CRAZY COWBOYS
PLAYLIFE på CAFE OSCAR
Cafe Oscar har gleden av å presentere PLAYLIFE!
720 millioner for en dags arbeid
Et bilde som Picasso brukte en eneste dag på å skape er nå solgt for vanvittige 720.370.000 kroner.
Lager gigantjulebord i Kongstenhallen
Kristian Valen er blant artistene som står på scenen når Kongstenhallen pyntes opp til storstilt julegalla 4. desember.
Maos egenrådige danser
Regi: Bruce Beresford
Med bl. a: Chi Cao, Kyle MacLachlan og Bruce Greenwood
Norgespremière
Australsk drama, 11 år
1 t. 58 min.
Smakløst måltid
Regi: Jay Roach Med: Steve Carell, Paul Rudd, Stephanie Szostak, Jemaine Clement m.fl. Norgespremière Komedie 1 t. 40 min.
«Salt», surt og actionfylt
Regi: Phillip Noyce
Angelina Jolie, Chiwetel Ejiofor, Liev Schreiber, Zoe Lister Jones m.fl.
Norgespremière
1 t. 41 min.
15 år
Korpsene står sammen
Alle skolekorpsene i Fredrikstad har slått seg sammen og bestemt seg for å samarbeide om rekruttering av aspiranter.gjelder antall medlemmer i korpsene. Derfor kjører vi denne kampanjen, forteller leder i Kråkerøy skolekorps, Rino Andreassen.
– Det mest krevende jeg har gjort!
Om to dager har Heidi Gjermundsen Broch première på musikalen Next to normal på Det Norske Teatret.
Herlig blanding
"SKIT I ALLT",
Dungen,
(Indie Recordings/Subliminal Sounds)
Stefans gladplate
"5 DAGAR I AUGUSTI",
Stefan Sundström,
(Indie Recordings/National)
Ingenting under
"TEENAGE DREAM",
Kate Perry,
(Capitol/Virgin)
Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 23:59