Norsk rock i et nøtteskall?
Konsert: "Norsk Råkk"
Konsert: "Norsk Råkk"
"Norsk Råkk"
Tøihusplassen
Cirka 120 mennesker
Anmeldt av:
Ole-Morten Vestby
F-b.no på Facebook og Twitter
Det må i så fall være dypt inne i nøtta. Skapunk er ikke et veldig norsk fenomen i våre dager, men det burde kanskje bli det?
Norsk Råkk er en kvartett som har latt seg inspirere av over 30 år gamle band som Kjøtt og Det Aller Værste. Det er med andre ord snakk om tidlig postpunk, av den lystige typen. Norsk Råkk leverer sommermusikk så det holder, og blandingen av lett ska i versene og energisk punkrock i refrengene fungerer – nesten. Men låtene flere av låtene blir også litt ustrukturerte og rotete. «Tidsfordriv» var et eksempel på det motsatte, hvor både låtskriving og samspill satt. Coveren av Jokkes «Sola skinner» var også blink.
De tre som sang har alle mer å lære om tekstformidling. Hele konseptet virket nok litt umodent, men at alle hadde det gøy og koste seg med å spille smittet ut på overraskende mange som hadde kommet på lørdagens første Månekonsert.