De leseglades fest Daglig leder Fredrik Ellefsen ikunne tilby mye lokalhistorisk litteratur. Mange sikret seg også skjønnlitteratur. Foto: Trond Thorvaldsen

Kjøp bilde

Lokale bøker lokker mest

På årets mammutsalg, som startet i går, er det mye lokalhistorisk litteratur.

Annonse

F-b.no på Facebook og Twitter



Annonse

– Du har fortalt at det tidligere har stått kø utenfor når dere har åpnet klokken sju på mammutsalgets første dag. Opplevde dere det i går òg?
– Det kom folk inn med en gang vi åpnet dørene. Og nå er det "stinn brakke". Butikken er full av glade mennesker som går rundt og koser seg. Dette er jo de leseglades fest, sier en fornøyd Fredrik Ellefsen, daglig leder ved Libris i Fredrikstad.

Mye Stieg Larsson

– Hva kjøper folk utenom lokal litteratur?
– Det går også en del skjønnlitteratur.
– Populære svenske Stieg Larssons bøker er på salg på svensk. Vil de leseglade i Fredrikstad lese svensk?
– Å ja, Sverige ligger jo ikke så langt unna.
– Hvor mange bøker har dere på salg?

Rundt 1.200 titler

– I katalogen er det 850 titler, men i tillegg har vi 300-400 egne. Vi har jo måttet bygge om hele butikken for å få frem alt, sier lederen av den lokale Libris-bokhandelen som kan fortelle at det ikke bare er kundene som er fornøyd.
– Hele betjeningen jubler.

 

Kommentarer på f-b.no

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på f-b.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.
Les mer om våre regler og moderering.


Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: