Østfold for Haiti

Østfold for Haiti:

Kjøp bilde

Håper på fullt hus

Dagen før artistdugnaden på City Scene er initiativtager og konferansier HC Andersen strålende fornøyd med oppslutningen rundt "Østfold for Haiti"

Annonse

F-b.no på Facebook

Annonse

- Jeg kan jo ikke være annet enn fornøyd når initiativet har ført til over 315.000 innsamlede kroner til Kirkens Nødhjelps arbeide på Haiti - og det allerede før én eneste kroner fra konserten i morgen er talt med, sier HC Andersen til f-b.no lørdag kveld.

Team Åge

Om knapt ett døgn, fra søndag klokken 17.30, skal et bredt utvalg Østfold-artister underholde på City Scene. Omtrent 300 av de 400 billettene er allerede solgt. Initiativtakerne, NRK Østfold, City Scene og Fredriksstad Blad, kan lokke med korslag-vinner Team Åge.

- Jeg har stor tro på at det blir fullt i morgen. Søndag er en dag mange ikke like å detaljplanlegge, og vi vil helt sikkert selge mange av de gjenværende billettene til de som ikke bestemmer seg før søndag ettermiddag etter skituren, tror han.

På scenen står blant andre Tellusalie, Dream Police, Henning Kvitnes, Kyrre Fritzner og Magnus Grønneberg, Åge Sten Nilsen & Team Åge, Use Me, Det Norske Blåseensemble og Staysman.
 

Penger til rent vann

Petter Skauen vil også fortelle om arbeide han og Kirkens Nødhjelp gjør på den jordskjelvrammmede øya.

- Pengene som har kommet innstår ikke passivt på en konto hos oss, men er allerede i arbeid for Kirkens Nødhjelp på Haiti. KN har kang erfaring med vannprosjekter på øya, noe som førte til at de kort tid etter jordskjelvkatastrofen kunne forsyne 30.000 mennesker med rent vann, understreker Andersen.

 

Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: