Slik jubler fotballspillerne i FFK etter at sølvemedaljene er sikret. Fra venstre: Pål Andre Czwartek, Andreas Tegström, Joachim Thomassen, Abgar Barsom, Ardian Gashi, Patrik Gerrbrand og Raio Piiroja.
Sølvscoringen Her setter Andreas Tegström ballen i mål, og sørget for at FFK vinner 2-1 og tar sølv i årets serie.
På Hotel Seilet kun et frispark fra Aker Stadion ble champagnekorkene i natt sprettet. For Anders Grönhagen kommanderte ikke sine undersåtter i seng etter at de hadde sikret klubbens første seriemedalje på 36 år.
Underbart, jublet FFK-treneren og var stolt som en hane der han ble feiret av de 150 tilreisende fra Plankebyen.
Helten over alle helter i går, ble Andreas Tegström. Han ble kastet innpå 28 minutter før full tid. Molde ledet 1-0, FFK slet med å finne nettmaskene, men så kom utløsningen.
Åtte minutter før full tid sto Raymond Kvisvik for regien. Hans presise innlegg traff pannebrasken til Everton, som igjen traff stanga. Men Tegström var våkent frempå og dundret ballen i nota fra kort hold. 1-1.
Fem minutter senere kom klimakset i det 87 spilleminutt. Tegström dro med seg ballen inn i feltet, fintet Vegard Forren opp på tribunen, før han lekende lett overlistet keeperen. 2-1 og festen kunne begynne.
Det her er stort, innrømmer Tegström og har problemer med å sette ord på sine følelser.
Jeg håpet naturligvis å få sjansen og jeg har vel aldri gjort et bedre innhopp. Nei, nå få vi ta en liten øl, sier spilleren som har fått spolert mye av sesongen på grunn av skade.
Anders Grönhagen var strålende fornøyd med byttet.
Både Everton og Gardar jobbet og slet, men Gardar virket litt sliten. Derf or valgte vi å kaste innpå "Tegan". Det var utrolig fint at det nettopp var han som avgjorde. Dette vil utvilsomt hjelpe for selvtilliten hans, sier "Grönis" etter å ha kapret sin første seriemedalje som trener.
Nå fortjener vi vel en lettøl, jublet han.
Pål Andrè Czwartek var rørt der han sto i spillertunnelen.
For en som har vært med hele veien fra 2. divisjon, er dette naturligvis spesielt. Hvem hadde trodd på dette for noen å siden, men nå er vi der. Dette sølvet skal vi virkelig nyte og til året blir det UEFA-cupspill. Derfor håper jeg virkelig på fullt hus neste helg. Da håper jeg alle blir med på feiringen, sier han.
Lasse Kjus uttalte en gang at idrett består av 80 prosent skuffelse og 20 prosent glede. Nå føler jeg i hvert fall 50 prosent glede, legger Pål Andre gledesstrålende til.
Ardian Gashi har gull med Vålerenga og Brann fra tidligere, men rangerer gårsdagens sølvmedalje like høyt.
Ingen hadde tro på oss før sesongen. Men når FFK-maskineriet kom i gang, så viste vi klasse. Dette var herlig, så gi alle spillerne en 10-er på børsen, oppfordret midtbaneterrieren før ha kastet seg ut i feiringen.
Utenfor Aker Stadion tok Plankehaugen oppstilling. De utsatte den lange bussturen hjem for å hylle spillerne.
Vi har hatt en fantastisk støtte fra vårt publikum denne sesongen. De er vår 12 spiller og fortjener også en del av æren for dette sølvet, mener han.
Publisert mandag 27. oktober 2008 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 27. oktober 2008 kl. 00:00.
(11 bilder)
(13 bilder)
(25 bilder)
(13 bilder)
Treningskamper
La Manga 1/3-12/3
1. mars.: Fredrikstad - Haugesund
5. mars: Hønefoss - Fredrikstad
8. mars:Fredrikstad - Bodø Glimt
12. mars: Sogndal - Fredrikstad
Seriekamper
5. april: FFK - Alta
11. april: Sarpsborg 08 - FFK
18. april: FFK - Mjøndalen
25. april: Lyn - FFK
2. mai: FFK - Bodø Glimt
5. mai: Nyb./Trysil - FFK
9. mai: FFK - Strømmen
16. mai: FFK - Løv-Ham
24. mai: Moss - FFK
30. mai: FFK - Sogndal
6. juni: Sandnes Ulf - FFK
4. juli: FFK - Ranheim
10. juli: Follo - FFK
18. juli: FFK - Bryne
25. juli: Tromsdalen - FFK
1. aug: FFK - Moss
8. aug: Strømmen - FFK
15. aug: FFK - Sarpsborg 08
22. aug: Mjøndalen - FFK
29. aug: FFK - Follo
5. sep: Bodø Glimt - FFK
12. sep: FFK - Nyb./Trysil
19. sep: Alta - FFK
26. sep: Løv-Ham - FFK
3. okt: FFK - Sandnes Ulf
10. okt: Sogndal - FFK
17. okt: FFK - Lyn
24. okt: Ranheim - FFK
31. okt: FFK - Tromsdalen
7. nov: Bryne - FFK
Kamparkiv: 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010
Her finner du FFKs kamper for 2010-sesongen. Kampene linkes til kampreferat etterhvert som kampene blir spilt.
| SVT 2: | 10:20 | Alpint: Världscupen Garmisch-Partenkirchen |
|---|---|---|
| NRK 1: | 10:20 | V-cup alpint: Super-G, menn |
| Eurosport HD: | 10:30 | Alpint |
| Extreme Sport: | 10:30 | Ride Guide Mountain Bike 2008 4 |
| Eurosport: | 10:30 | Alpint |
FIF fikk priser
ØFIK-Ting med prisutdeling
FIF - Fredrikstad idrettsforening
1
NM i bryting i Rolvsøyhallen
Årets NM i bryting for ungdom og junior arrangeres i Fredrikstad i helgen.
31-26 seier over Lervik
Torsnes jentene gjorde sin beste kamp på lenge.
1
Judo inn i nye stadion!!
Fredrikstad kampsportklubb har flyttet inn i Fredrikstad nye stadion på Værste!
10
Tidligere FFK-back slåss på trening
Det var på Viking-treningen onsdag at tidligere FFK-spiller, Trond Erik Bertelsen, gikk til angrep på en medspiller.
- Staw er førstevalget
Ifølge keepertrener, Rolf Høgmo, er Lasse Staw klubbens førstevalg, 25 dager før seriestart.
Jon Masalin (24) mener FFK er en klubb med stort potensial. Nå ser den finske målvakten frem til å bli en del av FFK.
Henter ny keeper
Kun detaljer gjenstår før den finske keeperen Jon Masalin (24) er klar for FFK.
FFK-maskineriet fungerte
- Dette var bra gjennomført. Vi jobber knallhardt for hverandre og har en glimrende lagfølelse. Dette var et bra resultat og vi legger ned en enorm innsats.
Prøvespilleren scoret for FFK
FFK spilte i dag kamp mot BodøGlimt på La Manga. FFK vant 2-0.
På skolebenken mellom slagene
FFKs yngste spillere har med seg skolebøker, penal og notatblokker til La Manga. Mellom treningene benker de seg ned i det provisoriske klasserommet for å studere.
Bråthen til Rosenborg
La Manga: Erik Mellevold Bråthen er klar for Rosenborg. Nå gjenstår kun forhandlinger med Bråthen om hans betingelser, og en medisinsk test, før 22-åringen setter sin signatur som gjør han til RBK-keeper.
Stamatopulos lånes ut til AIK
Den tidligere FFK-målvakten lånes ut fra Tromsø IL til AIK ut 2010 sesongen.