- En får vel la døm holde på, lød det fra to FFK-supportere som hadde søkt ly for regnet og den blytung himmelen over Fredrikstad mandag formiddag.
Fra der de to sto, utenfor Kafé 1903, få meter fra statuen Plankebærer'n, var provokasjonen lett synlig. Rundt halsen på den kanskje mest kjente statuen i Fredrikstad, hadde noen knyttet et skjerf i sarpefarger - blått og hvitt. Et Sarpsborg 08-flagg hang vått og slapt fra statuens hånd. Statuen hadde tydeligvis vært lite samarbeidsvillig; provokatørene fra nord måtte ty til "gaffa-tape" for å feste flagget.
- Det blir vel ikke første gang noe sånt skjer før kampen fredag, var de to supporternes dom, før de trakk på skuldrene og gikk hver til sitt.
Toleransen overfor sarpehyss i Fredrikstad fire dager før kvalikkampen på Stadion var imidletid kun tilsynelatende:
Få minutter senere var nemlig Plankehaugens Jaran Berg og en av de frivillige på Kafé 1903, Linda Gulbrandsen, i ferd med å frigjøre Plankebærer'n fra supportereffektene fra Sarpsborg.
Det blå og hvite flagget endte som dørmatte utenfor Fredrikstad-supporternes eget treffsted.
- Bedre nytte kunne det vel knapt gjøre for seg, sier Linda Gulbrandsen.
Publisert mandag 02. november 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 02. november 2009 kl. 09:30.
(19 bilder)
(30 bilder)
FFK jr-Strømsgodset jr
(10 bilder)
Fotballens dag i Fredrikstad
(17 bilder)
Treningskamper
La Manga 1/3-12/3
1. mars.: Fredrikstad - Haugesund
5. mars: Hønefoss - Fredrikstad
8. mars:Fredrikstad - Bodø Glimt
12. mars: Sogndal - Fredrikstad
Seriekamper
5. april: FFK - Alta
11. april: Sarpsborg 08 - FFK
18. april: FFK - Mjøndalen
25. april: Lyn - FFK
2. mai: FFK - Bodø Glimt
5. mai: Nyb./Trysil - FFK
9. mai: FFK - Strømmen
16. mai: FFK - Løv-Ham
24. mai: Moss - FFK
30. mai: FFK - Sogndal
6. juni: Sandnes Ulf - FFK
4. juli: FFK - Ranheim
10. juli: Follo - FFK
18. juli: FFK - Bryne
25. juli: Tromsdalen - FFK
1. aug: FFK - Moss
8. aug: Strømmen - FFK
15. aug: FFK - Sarpsborg 08
22. aug: Mjøndalen - FFK
29. aug: FFK - Follo
5. sep: Bodø Glimt - FFK
12. sep: FFK - Nyb./Trysil
19. sep: Alta - FFK
26. sep: Løv-Ham - FFK
3. okt: FFK - Sandnes Ulf
10. okt: Sogndal - FFK
17. okt: FFK - Lyn
24. okt: Ranheim - FFK
31. okt: FFK - Tromsdalen
7. nov: Bryne - FFK
Kamparkiv: 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010
Her finner du FFKs kamper for 2010-sesongen. Kampene linkes til kampreferat etterhvert som kampene blir spilt.
| Viasat Golf: | 13:15 | European Tour Highlights |
|---|---|---|
| Canal+ Sport 2: | 13:30 | Ishockey: Elitserien (233) |
| Extreme Sport: | 13:30 | Ride Guide Snow 2007 |
| NRK 2: | 13:30 | Lunsjtrav |
| Viasat Fotball: | 13:45 | Fransk fotball: Ligue 1 |
Ski og akedag i Leie barnehage
Snøen som fyller lekelandskapet på Leie, forener gode naboer.
5
Få opp entusiasmen, positiviteten og troen igjen!
1
Quiz og After Work
Fra og med førstkommende fredag starter vi med
2
Ny quizkveld på Kjellærn Sportspub
Vi fortsetter suksessen fra forrige torsdag
– Vi selger ingen
FFK har ingen planer om å innfri Joachim Thomassens (21) ønske om å gå til Stabæk. – Vi skal ikke selge noen, er beskjeden fra Svein Johannessen.
Tror det løser seg med Aune
FFK-leder Svein Johannessen regner med at Tom Freddy Aune leder FFK når serien starter opp den 5. april.
Overtalte tvilerne
– Hei, det er Hans Erik Ramberg i FFK som ringer. Jeg ser du ikke har fornyet sesongkortet ditt. Kunne du tenke deg å bli med oss videre?
FFK åpner med tv-kamp
Tre av de fire første FFK-kampene blir vist på NRK1.
Igjen best i Østfold
Andersson sørget for FFK-revansj i Østfoldhallen tirsdag.
Betalte gjelden til Sarpsborg 08
Dagen før FFK og Sarpsborg 08 møtes til dyst i Østfoldhallen, leverte FFK-lederen en utskrift fra nettbanken som viste at pengene fra nedrykkskampen endelig var overført.
Alex Valencia usikker
Ti spillere med rutine og en juniorspiller kommer høyst sannsynlig til å starte årets første treningskamp for FFK
"Kosten" vil ikke selge FFK-spillere!
Først nå tør FFK-leder Svein Johannessen å rette fokuset på det han mener er viktigst – det sportslige.
Trulsen til Sarpsborg 08
Michael Trulsen (20) forlater FFK til fordel for 1. divisjonskollegaen Sarpsborg 08.