Arkivfoto: Jan Erik Skau
Kjøp bildeGrönhagen: - Jeg er sjokkert
- Jeg er sjokkert. Det er ubegripelig, sier en trist Anders Grönhagen til Dagbadet etter at det ble klart at FFK rykker ned.
F-b.no på Facebook og Twitter
I fjor fikk Grönhagens lag sølvmedalje i eliteserien. Fredag ble det klart at FFK spiller i 1. divisjon til neste år.
Via nettradio fikk den tidligere FFK-treneren med seg at laget nå rykker ned.
- Jeg er sjokkert. Det er ubegripelig, sier en trist Grönhagen til Dagbladet.
- Byen trenger et Tippeligalag
I august forlot han FFK etter at han ble sykemeldt for andre gang i 2009. Deretter var det Tom Freddy Aune som vikarierte før Tom Nordlie ble hentet fra Kongsvinger.
Overfor Dagbladet vil ikke Grönhagen si noe om hva han mener om jobben Nordlie har gjort, men sier at han lider med både Nordlie og laget.
- Jeg var i Fredrikstad i nesten tre år, og har hatt det fint der. Jeg blir smittet av denne tristheten, følelsen min er at byen trenger et Tippeligalag. Folket har akseptert at FFK havnet et stykke ned på tabellen i år, men ikke at de skulle rykke ned, sier han til samme kilde.
Han tror det er mange faktorer som spiller inn for at det ble som det ble.
- Jeg vil ikke gå inn på min analyse. Min situasjon har jo ikke vært heldig, men laget er for bra til å spille Adeccoligaen. Det kan jeg konstatere uansett hvem som styrer. Etter at jeg dro har de jo fått inn tre, fire nye spillere også., sier han til samme kilde.
- Kommer ikke til å ha problemer med å rykke opp
Han forteller til Dagbladet at han er trist over at det ble nedrykk.
- Jeg er delaktig i dette selv, jeg var med på de første ni kampene. Byen har vært topp å jobbe i, FFK er ikke en klubb som skal måtte rykke ned. De kommer ikke til å ha problemer med å rykke opp igjen. Får de orden på økonomien, så er det et lag som skal være blant de fem, seks beste i Tippeligaen, sier Grönhagen til Dagbladet.