Nettavisen (litt for) raske med å presentere Tariks etterfølger. - Også Alanzinhos profil ligger på våre nettsider, uten at han dermed er FFK-aktuell, sier Thomas Torjusen i FFK sent mandag kveld.

Kjøp bilde

Googlet "FFK+Hoff", fikk fulltreffer

- Vi har lagt ut spillerprofiler for samtlige spillere i Eliteserien, forklarer FFKs Media/it-sjef.

Annonse

F-b.no på Facebook og Twitter



Annonse

Sent mandag kveld meldte Nettavisen under overskriften "Kan bli Tariks erstatter" at "mye tyder på at Espen Hoff kan være mannen".

Noe av bakgrunnen for saken er en nettside hos FFK, med spillerprofilen til Espen Hoff. Nettsiden fant Nettavisen ved å google "FFK+Espen Hoff".

Om nettsiden skriver Nettavisen:

"Mye tyder imidlertid at prosessen er et godt stykke på vei. Fredrikstad har nemlig allerede opprettet en egen spillerprofil for Hoff på sin offisielle hjemmeside. Han er tiltenkt trøye nummer 16.".

- Spillerprofiler på alle eliteseriespillere

I følge Tomas Torjusen i FFK har den omtalte nettsiden med Espen Hoffs spillerprofil sin naturlige forklaring.

- Vi har på www.fredrikstadfk.no opprettet spillerprofiler på samtlige norske eliteseriespillere. Spillerprofilene blir oppdatert med scoringer og antall gule og røde kort. Draktnummeret som Nettavisen refererer til (nr. 16, journ. anm.) er Espen Hoffs draktnummer i Lyn, forklarer Torjusen, som ikke avviser at Hoff kan være på vei til FFK:

- Bruker du Nettavisens måte å tyde våre nettsider, er jo alle eliteseriespillere på vei til klubben, ler han.

 

Bli tilhenger av Fredriksstad Blad på Facebook: