Ørkenrock Kitchie Kitchie Ki Me O består av Anders Møller (fra venstre), Frode Jacobsen, Bez Farazollahi, Alex Kloster-Jensen og Dag Stiberg. Her utenfor Blå på Grünerløkka i Oslo. Foto: Berit Roald / Scanpix
Kjøp bildeKitchie Kitchie til ørkenmusikkfestival
Kitchie Kitchie Ki Me O er, som første norske rockeband, invitert til å spille på den legendariske ørkenmusikkfestivalen i Mali.
F-b.no på Facebook og Twitter
Le Festival au Desert foregår i Sahara-ørkenen, to timer utenfor Timbuktu, i januar.
Bookingansvar for ørkenfestivalen så bandet da de spilte på Øya i august, og nå vil de ha den norske kvintetten til Afrika, ifølge NTB.
På ørkenfestivalen spiller både internasjonale og lokale artister. Blant bekreftede navn til 2012-utgaven er Tinariwen og en Ali Farka Touré-hyllest som samler blant andre Toumani Diabaté.
Her hjemme avslutter Kitchie Kitchie Ki Me O, med Fredrikstad-frontmann Alex Kloster-Jensen, året med konsert 2. desember på Rockefeller, der de også slipper en deluxeutgave av debutalbumet som kom i juni. Platen fikk terningkast fem i Fredriksstad Blad.